Eesti uudised

Lõputu remondi käes vaevleva raamatukogu lugemissaalid koliti jälle uude kohta 

Asso Ladva, 1. august 2017 11:38
SÜGISSEMESTRI KOHTUMISPAIK: Tartu Ülikooli raamatukogu lugemissaalid on vähemalt ühe semestri endises ERMi peahoones Veski tänaval.Foto: Aldo Luud
Vinduvas remondis olev Tartu ülikooli raamatukogu kolis lugemissaalid endisesse ERMi peamajja Veski tänaval. Raamatukogu ise loodab, et see jäi viimaseks kolimiseks enne oma hoonesse naasmist.

„Koht on selles mõttes hea, et eelmisest ajutise lugemissaali kohast Liivi tänaval on sinna minna ainult paar sammu,“ ütleb raamatukogu pressiesindaja Herdis Olmaru. „Kui juhtub, et mõni lugeja tuleb vanast harjumusest Liivi tänavale, siis ei ole õige koht kaugel.“

„Veski tänava ruumid sobisid meile, seal on olemas ruumid rühmatööks, individuaaltöö kabiinid, arvutiklassid,“ selgitab Olmaru. „Kui jõuab kätte eksamisessiooni aeg, siis saame seal ööraamatukogu tööd ka korraldada.“

Samal teemal

Eelmise õppeaasta pidid tudengid lugemissaalina kasutama endist riigiarhiivi hoonet Liivi tänaval, kuid sinna kolib ülikooli majandusteaduskond ja maja tuli remondimeestele vabaks teha.

ERMi vanade hoonete omaniku Riigi Kinnisvara ASiga sai raamatukogu kenasti kaubale, sõnab Olmaru. „Mingit tähtaega nad meile öelnud ei ole ja meie arvestame sellega, et lugemissaalid jäävad Veski tänavale täpselt nii kauaks kui vaja,“ lisab Olmaru.

Eelmisel esmaspäeval teatas Tartu ülikool, et pärast raamatukogu remondiga lootusetult hätta jäänud ja objektilt minema kupatatud YIT Ehitust jätkavad tööd AS Ehitustrust ja OÜ Tallinna Ehitustrust. Hanke tingimuste kohaselt peaksid ülikooli raamatukogu avalikud ruumid saama valmis viie kuuga ehk aastavahetuseks, kogu majas lõpetatakse remont 17 kuu ja ligi seitsme miljoni euroga. Leping ülikooli ja ehitajate sõlmitakse eeldatavasti järgmisel nädalal.

ERMi endine peahoone kuulub praegu Riigi Kinnisvarale, kuid ajaloolist kohtumaja noolib endale ruumipuuduses vaevlev Tartu ringkonnakohus.

Samal teemal

02.11.2018
Maja rahvast täis: Tartu Ülikooli raamatukogu on viimaks avatud
23.04.2018
GALERII | Pool on valmis: Tartu ülikooli raamatukogu teeb kolmapäeval uksed lahti