Eesti uudised

VALIMISLIIT TAHAB OMA VIDEOT: Jufereva tantsis ja laulis linnavalitsuse maja katusel, meie tahame ka! (10)

Toimetas Marge Sillaots, 1. august 2017 11:34
Foto: Facebook
Lasnamäe linnavalitsuse maja katusel filmitud muusikavideo ajas hamba verele valimisliidul Vaba Tallinna Kodanik (VTK), kes soovib nüüd samuti kasutada maja kõrgeimat osa poliitiliseks aktsiooniks.

VTK saatis taotluse linnapea kohusetäitjale Taavi Aasale linnavalitsuse peahoone katusele pääsemiseks, et salvestada video, mida VTK soovib kasutada valimiskampaanias. 

Samal teemal

"Pärast seda, kui Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva tantsis ja laulis muusikavideo salvestamisel avalikkusele suletud Lasnamäe linnaosavalitsuse katusel, leiab Vaba Tallinna Kodanik, et kõikide linnavalitsuse haldusalas olevatele hoonete katustele peab olema kõigil linnakodanikel samaväärne ligipääs. Kui Taavi Aas või Tallinna linnavalitsus vastavat luba ei anna, muutub Jufereva etteaste samahästi kui linnapoolseks varjatud kampaaniatoetuseks talle," sõnab VTK liige Sergei Metlev.

Metlevi sõnul on administratiivse ressursi kasutamine poliitkampaanias muutunud Tallinnas ohtlikult normaalseks, sest kodanikud ei viitsi sellele enam isegi tõsiselt reageerida.

"Meedia kajastab pensionäride vedamist kinno, plakatite valmistamist ja kommide jagamist tallinlaste raha eest, kuid sellest linnavõimule ikka veel ei piisa. Osa valijatest on harjunud selle kurjusega. Aeg on näidata resoluutselt, ka otsustavat tänavademokraatiat kasutades, et üks euroopalik pealinn ei tohi olla selliselt juhitud. Me vajame kodanike ees aru andvat ja linna vahendeid seaduslikult ja säästvalt kasutavat linnavõimu," lõpetas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee