(Alar Truu)

Ilmateenistuse andmetel on homme Eestisse oodata tugevat vihmasadu ja äikest, millega kaasneb tugev tuul. Soome ilmateenistuse andmetel ootab Baltimaid ees aga torm, mis seitsme aasta eest Soomet ja Eestit räsis.

Soome Ilmateenistuse meteoroloog Antti Kokko ütleb, et oodata on 2010. aasta sarnast tormi, mil Joensuus tõusis temperatuur 37,2 kraadini. Kokko sõnul viitavad ilmaandmed just taolisele äikesetormile, mille tagajärjel tekkis 15,1 miljoni euro eest kahju ning mis nõudis ühe ohvri, kirjutab Ilta-Sanomat.

Eesti ilmateenistus jääb siiski tagasihoidlikuks ning suurt tormi ei ennusta.

Kolmapäeva öösel jõuavad uue läheneva madalrõhkkonna vihmapilved saartele ja Eesti lõunaserva. Hommikuks laieneb sadu üle Eesti. Tuul pöördub kagusse ja muutub tuntavamaks. Õhutemperatuur on 13-18 kraadi.

Hommikuks jõuab madalrõhkkond Gotlandi lähistele ja päeval liigub üle Eesti ning toob rohket vihma, on äikest. Eesti lääneservas saab keskpäevaks tihedam vihm läbi ja õhtupoolikul hõreneb sadu järk-järgult ka mujal. Tuul pöördub kagust edelasse ja läände ning tugevneb puhanguti 15, õhtul Soome lahel 20 m/s. Õhutemperatuur on 18-23, idapoolsetes maakondades kuni 26 kraadi.

Neljapäeva öösel madalrõhkkond ühes vihmapilvedega eemaldub ja selle järel muutub taevas selgemaks. Puhub tugev lääne- ja loodetuul, puhanguid on 15, Soome lahel 20 m/s. Õhutemperatuur on öösel 12-17 kraadi.

Päev tuleb suuremal osal sajuta, kuid mahasadanud vihmast niiske maapind võib anda lisatoidet pilvedele ja vihmahoog mõnes üksikus kohas on võimalik. Edela- ja läänetuul pisitasa nõrgeneb, Isemaal on veel puhanguid 13, Soome lahe ääres kuni 17 m/s, õhtul ilm rahuneb. Õhutemperatuur on 18-23 kraadi.

Jaga artiklit

25 kommentaari

K
kas võib  /   21:59, 1. aug 2017
või tohib
A
aga...  /   19:32, 1. aug 2017
mida setude ilmateade ütleb?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis