Eesti uudised

Mahavoki trummar peksis metsas särgiga leeke ning kohtus karuga (41)

Daniel Veinbergs, 31. juuli 2017, 17:36
ÕNNESÄRK Higiseks joostud särk osutus põlengule tõsiseks vastaseks. Karl-Juhan Laanesaar
Tulega võideldes särgi kaotanud ning tahmaseks saanud Karl-Juhan Laanesaar jookseb läbi metsa pritsimehele vastu. Äkki kohtub ta hoopis tohutult suure karuga.

Ansambli Mahavok trummar Karl-Juhan Laanesaar nautis Lääne-Virumaal Lahemaa rannas kauaoodatud suve, mis pilve ega vihmata oli kestnud juba nädala. Mets oli kuiv ja tuulevaikne. Ideaalne ilm sportimiseks. “Täiesti juhuslikult otsustasin minna jooksma,” ütleb Laanesaar. 

Tuld hakkasid võtma esimesed männid, õhus oli paks toss ning kõrbelõhn. Lähedal metsa ääres asusid mitmed suvilad ning ka puhkemaja, kus trummar oma suvepäevi veedab. Olukord tuli lahendada kohe. “Mõtlesin, et lähim päästekeskus asub Rakveres, umbes 50 kilomeetri kaugusel põlengust. Tuletõrjujate saabumise hetkeks oleks tuli kaugele levinud.” 

Nõnda võttis Laanesaar seljast higise valge särgi ning asus leeke peksma. “Eks ikka rõve hais oli, lõkkehõng sattus riietele. Õnneks ümberringi oli värske õhk,” meenutab Laanesaar. Tema pingutusi soosis tuulevaikne ilm, mis tulepiiri kontrolli all hoidis. Viieteistkümne minutiga kustusid leegid, kuid söed hõõgusid edasi. Päästjad olid juba teel ning Laanesaar lubas oodata maantee ääres, et pritsimehed tulekoldeni juhatada. 

Päev läks aga aina huvitavamaks. Väleda ning valju sammuga maantee poole joostes jäi Laanesaar ehmunult seisma. “Järsku tuli karu vastu. Ta oli ikka kõrge karu. Kindlasti täiskasvanud. Ehmatasime mõlemad korralikult ning mõmmik otsustas kohe jooksu pista.” Enne teekonna jätkamist püüdis Laanesaar veenduda, et ümbruses veel karusid poleks. Ta haaras suure kaika, mida lärmi tekitamiseks enda järel lohistada. 

Nõnda jõudis ta maantee äärde, kuhu tuletõrje kolme minutiga jõudis. Kuigi Võsul koondati viie aasta eest palgaline tuletõrje ning päästeteenistus, tegutseb endiselt ajalooline Võsu Vabatahtlike Tuletõrjeühing. Valvelt saabus minutitega üksinda vana pritsimees. Tulekoldeni naastes olid sütest ilmet võtnud uued leegid, millest vabatahtlik kiiresti jagu sai. Ka vana pritsimees oli kuulnud piirkonnas pesitsevast karust, kuid lisas, et too pidavat olema rahulik loom. Laanesaar asus leekidest pääsenud puhkemajja, kus õhtu jätkus saunatamise ning unne suikumisega.

41 KOMMENTAARI

t
taavi a 1. august 2017, 10:48
Äkki peksis karuga leeke ja kohtas särki!
m
MARKO 1. august 2017, 09:57
HÄBI EESTI RIIGI VALITSUSELE . KRIISI KORRAL VÕIK VABALT EESTI LIHTSALT MAHA PÕLETADA .
Loe kõiki (41)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee