Eesti uudised

VIDEO | Asepresident Pence'i intervjuu USA telekanalile läks otse eetrisse Raekoja platsilt (43)

Toimetas Geidi Raud, 30. juuli 2017, 23:06
Raekoja platsFoto: Robin Roots
Pühapäeval andis Eestis visiidil olev USA asepresident Mike Pence telekanalile Fox News intervjuu, mis läks otse eetrisse Tallinna Raekoja platsilt.

Foxi ajakirjanik Kristin Fisher rõhutas enne intervjuud, et Ida-Euroopa riik Eesti on pidanud viimastel aastatel kõvasti rinda pistma Venemaa-poolsete küberrünnakutega ja seetõttu vajab riik USA asepresidenilt kinnitust, et Ühendriigid tulevad Venemaa sõjalise agressiooni korral Eestile appi. "Asepresident kinnitas mulle täna, et seda kindlustunnet kavatsebki ta neile anda," märkis Fisher.

"Tallinn on linn, mis on Venemaa piirile väga lähedal. Siit on Moskvasse vaid umbes 12 tundi sõita," kirjeldas Fisher videos.

 

Fisheri räägitud taustajutule järgnes intervjuu USA asepresidendiga. "President Trumpil on Euroopale väga lihtne sõnum: "Ameerika ennekõike" ei tähenda "Ameerika üksi". Meie sõnum Balti riikidele, Gruusiale ja Montenegrole on sama. Meie liitlastele Ida-Euroopas – me oleme teiega. Me seisame teiega koos vabaduse nimel. Mul on väga suur au siin olla," selgitas Pence Fox Newsi ajakirjanikule Kristin Fisherile.

Pence ütles lõpetuseks, et sõnum, mille saatmise pärast president Trump ta siia saatis, on järgmine – Ameerika on pühendunud üle maailma riikidele, kes on pühendunud vabadusele.

Samal teemal

2. august 2017, 20:53
Trump allkirjastas vastumeelselt uued sanktsioonid Venemaale, Moskva annab vastuse!
31. juuli 2017, 22:40
VAID 10 PÄEVA: Valge Maja pressišeff võeti ametist maha
31. juuli 2017, 16:58
FOTOD | Kindral Terras: Michael Pence'i visiit toimub Eestile olulisel ajal
31. juuli 2017, 13:02
VIDEOD JA GALERII | PENCE: vabaduse tulevik Baltimaades on säravam kui kunagi varem

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee