Maailm

PUTINI VASTUS USA SANKTSIOONIDELE: Venemaalt saadetakse välja 755 Ühendriikide diplomaati (79)

Toimetas Geidi Raud, 30. juuli 2017 22:11
Foto: Reuters / Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin ütles pühapäeval telekanalile Rossija 24 antud intervjuus, et ta saadab riigist välja 755 Ameerika Ühendriikide diplomaati.

Putini sõnul on otsus vastuseks USA poolt Venemaale kehtestatud uutele sanktsioonidele ning näitab, et Venemaa ei jäta enam millelegi vastamata, vahendab RT.

Samal teemal

Vene välisministeerium teatas juba reedel vastumeetmetest USA kehtestatud sanktsioonidele ja andis Washingtonile korralduse kärpida oma diplomaatilist personali. Teates seisis, et USA-l on saatkonnad Moskvas, Peterburis, Jekaterinburgis ja Vladivostokis. Neis töötab CNBC andmetel umbes 1100 inimest.

Venemaa välisministeerium nõudis reedel, et USA vähendaks 1. septembriks diplomaatide arvu 455 peale – täpselt sama palju Vene diplomaate töötab Ameerikas. USA ei saa 1. augustist enam kasutada ka Dorožnaja tänava ladu ja Serebrjannõi Bori suvilat.

USA senat kiitis neljapäeval peaaegu ühehäälselt heaks uute sanktsioonide kehtestamise Venemaale, mis sunnib president Donald Trumpi asuma Moskva suhtes karmile positsioonile. 

Kremlile meelehärmi valmistanud meetmed võivad puudutada aga ka Euroopa energeetikafirmasid ja teisi ettevõtteid. Tegemist on sanktsioonidepaketiga, mis esindajatekoja spiikri Paul Ryani sõnul pigistab enim Ühendriikide kõige ohtlikemaid vastaseid selleks, et ameeriklastel oleks turvaline elada.

Sanktsioonide eesmärk on karistada Venemaad USA 2016. aasta presidendivalimistesse sekkumise ning Krimmi annekteerimise eest.

Lisaks sellele, et senat hääletas sanktsioonide poolt, mis mõjutavad ka Iraani ja Põhja-Koread, on eelnõusse kirjutatud ka sätted, mis takistavad president Trumpi sanktsioone mõjutamast või tühistamast.

Samal teemal

09.09.2017
KALEVI ALL HOITUD: USA ja Vene tipp-poliitikud kohtuvad juba mõne päeva pärast Soomes
31.08.2017
SILM SILMA VASTU: USA käsib Venemaal konsulaadi sulgeda
07.08.2017
Washington annab 1. septembril Moskvale vastulöögi
02.08.2017
Trump allkirjastas vastumeelselt uued sanktsioonid Venemaale, Moskva annab vastuse!