Maailm

Eestit külastav Mike Pence valmistub ise USA presidendiks saama? (11)

Toimetas Geidi Raud, 30. juuli 2017 21:51
Mike Pence täna Stenbocki majas.Foto: Robin Roots
USA kongressi liige väidab, et asepresident Mike Pence valmistub Donald Trumpi ametist tagandamiseks.

Sellise avalduse vabariiklasest Mike Pence'i kohta tegi Twitteris demokraat Maxine Waters, vahendab Independent

"Üleminekut hakkavad juhtima Priebus ja Spicer," viitas Waters Valge Maja endisele personalijuhile ja meedianõunikule, kes hiljuti Trumpi administratsioonist lahkusid. 

Väljaanne peab aga üsna ebatõenäoliseks, et mõni Trumpi skandaalidest läheks talle maksma ametiposti, aga loomulikult pole see ka täiesti välistatav.

Samal teemal

USA ajaloos on püütud ametist tagandada vaid kahte presidenti – Bill Clintonit ja Andrew Johnsonit –, kuid mõlemal juhul said nad oma ametiaja lõpuni riiki juhtida, sest senat mõistis nad õigeks.

Endist Indiana osariigi kuberneri Mike Pence’i peetakse keevalise ja vastuolulise presidendi Donald Trumpi tasakaalustajaks. Ise peab Pence end eelkõige kristlaseks, millele on tähtsuse järjekorras lisanud ka konservatiivi ja vabariiklase. 

Mike Pence proovib end enamasti skandaalse riigipea Donald Trumpi tegudest ja väljaütlemistest distanseerida. Enne asepresidendikandidaadiks saamist kommenteeris Pence, et Trumpi plaan moslemitele USA-sse sisenemine keelata on põhiseadusvastane. Kampaania ajal kaitses ta aga paljusid Trumpi ütlemisi, mis põhinesid kontrollimata faktidel või valedel.

Täna ja homme viibib Mike Pence Eestis, esmaspäeval kohtub ta Baltikumi riigipeadega. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee