Eesti uudised

GALERII | Ühendriikide asepresident kohtus Stenbocki majas Eesti ministritega (29)

Toimetas Geidi Raud, 30. juuli 2017 18:20
Foto: Robin Roots
Pühapäeval Tallinna tulnud Ameerika Ühendriikide asepresident Mike Pence saabus kella 17.30 ajal Stenbocki majja, kus kohtus peaminister Jüri Ratase, välisminister Sven Mikseri ja kaitseminister Jüri Luigega.
Foto: Robin Roots

Ratas, Mikser ja Luik arutasid kohtumisel Mike Pence'iga koostööd julgeoleku- ja digivaldkonnas ning rõhutasid Euroopa Liidu ja USA vahelise hea koostöö jätkumist.

Foto: Robin Roots

Samal teemal

"NATO kollektiivne heidutus- ja kaitsehoiak Balti regioonis on tugevnenud ning USA-l on nii meie lähipiirkonna kui ka kogu Euroopa julgeoleku tagamisel asendamatu roll,“ ütles Ratas. "Oleme samu väärtusi jagavad riigid, kellel on tugev side ja hea koostöö ning oleme tänulikud USA-le nende panuse eest Euroopa julgeolekusse. USA administratsiooni otsus suurendada Euroopa heidutusinitsiatiivi finantseerimist 1,4 miljardi dollari võrra on märkimisväärne.“

Ratas rõhutas kohtumisel, et Eesti ei oota pelgalt abi, vaid panustab julgeolekusse ka ise – Eesti kaitsekulutused on 2,17 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP). "Me tugevdame iseseisvat kaitsevõimet ja piirijulgeolekut ning panustame terrorismivastasesse võitlusesse ja rahutagamisoperatsioonidesse koostöös oma liitlastega."

Peaminister tutvustas asepresident Pence'ile ka Eesti avaliku sektori digilahendusi, mis on olnud Ratase hinnangul Eesti majanduskasvu mootoriks. Samuti arutati võimalusi süvendatud koostööks nii digivaldkonnas kui ka küberkaitses. Ratas märkis, et Eestil ja USA-l on hea koostöö küberjulgeoleku valdkonnas ning tõdes, et ühised õppused ning info- ja ekspertide vahetus on võimalus seda veelgi tihendada.

Lisaks rääkisid peaminister ja asepresident Euroopa Liidu ja USA koostööst. "Eesistujariigina tahame kindlasti panustada transatlantiliste suhete tugevdamisse ja selle raames rahvusvahelise kaubanduse arendamisse ning võitlusesse terrorismi ja küberohtudega,“ lausus Ratas. "Euroopa Liidu ja USA vahelise vabakaubandusleppega edasiminek oleks strateegiliselt oluline nii USA-le kui Euroopale.“

Pence'i külaskäik Stenbocki majja tõi vanalinna tänavatele ohtralt politseinikke, päästjaid ja turvamehi. Lihtinimestele sätestati mitmel pool liiklemise keeld.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee