Eesti uudised

Raivo Aeg Savisaare valimisliidust: sogases vees passivad kõige küünilisemad juba rasvast kala (25)

Toimetas Geidi Raud, 30. juuli 2017, 18:11
Raivo AegFoto: Mihkel Maripuu/Postimees
IRL-i Tallinna linnapeakandidaat Raivo Aeg märkis, et tema jaoks on hea uudis, et Savisaare isiklik kibestumine on asunud lõhkuma Keskerakonna ainuvõimu Tallinnas.

"Kui Savisaar käib oma nimekirja välja, siis lõhub see kõige enam Keskerakonda ja selle ainuvalitsemise jätkumist Tallinnas. Mis tähendab ühtlasi lõppu korruptsioonialti õhustikku jätkumisele linnavalitsuses," hindas Aeg.

Samal teemal

Ta lisas, et IRL-i eesmärk on keskerakondliku ainuvõimu lõpetamine Tallinnas. "Savisaar nimetab ennast videopostituse lõpus ühendajaks, mille mõte oleks justkui selles, et päeva lõpuks liidab "suur ühendaja“ mõlemad nimekirjad võidukaks keskerakondlikuks tervikuks. Kuid millised positsioonid jätab see täna võimul olevale Jüri Ratasele, Kadri Simsonile, Mihhail Kõlvartile jne? Teame ju, kuidas Savisaar käitub reeturitega – neil ei ole tema mängudesse enam asja," sõnas Aeg.

Raivo Aegi hinnangul ei tohiks aga mitte keegi unustada, et Savisaar on korruptsiooni võrdkuju ja tema poliitmängudega kaasaminek on kaasaminek korruptsioonialti võimu jätkumisega. Ka tuletas Aeg meelde, et korruptsioonikahtluse tõttu meeri ametikohalt tagandatud Savisaar on jätkuvalt kohtu all ja seda koos volikogu esimehe Kalev Kalloga.

"Küsimärgina püsivad üleval kaebused tema viletsa tervise üle, kui ta peab kohtuistungil aru andma. Kas peaksime eeldama, et poliitilise võiduajamise käigus peab tervis vastu ja ainult kohtusse minek tekitab terviserikkeid?"

Aeg kinnitas, et IRL Savisaare valimisnimekirjaga koostööd tegema ei hakka. "Loomulikult näeme, et kaurkenderlik avalikkuse šokeerimine ja mänguline manipuleerimine osasid valijaid ja räpasemat osa poliitjõududest köidab. Näeme, et tema märkimisväärsed minevikuteod koguvad endiselt hääli," sõnas ta.

"Savisaar võibki ju mõnda aega tembutada, kuid poliitiliselt jääb vastutus kõige toimuva eest lasuma Keskerakonnale. Nii korruptsiooni kui varastamise eest Tallinnas, kui kogu segaduse eest, mis puudutab mänguri manipuleerimist valimisnimekirjadega. Poliitmaastik on seeläbi muutumas veelgi killustatumaks, mis annab võimaluse sogases vees rasvast kala püüda üldjuhul kõige küünilisematele jõududele," hindas IRL-i linnapeakandidaat.

Aegi sõnul on häha on juba esimesi huvilisi Keskerakonnas kui väljaspool, kes toimunud käikude peale käsi plaksutavad ja leiavad Savisaare nimekirjaga koostöö tegemisel jumet olevat. "Tänane kohtualune on Tallinna linna juhtimissüsteemi üles ehitanud enda ainuvalitsemisele, püüdnud seda süsteemi ustavate parteisõduritega kinnistada ja tema uus katse lavale tulla on tegelikult hale soov veel paariks aastaks agooniat pikendada."

Edgar Savisaar avaldas laupäeval oma Facebooki kontol video "Savisaare Liit 2017", kus viitab oma valimisliidu loomise soovile. "Ma olen tagasi. Tegelikult ma pole kusagil ära olnudki. Lihtsalt mõned inimesed tahtsid mind enneaegselt maha kanda. Ma olen inimesi ühendanud nii Keskerakonnas kui väljaspool seda ja ühendan neid ka edaspidi," rääkis ta videos. "Me oleme kindel valik," kuulutas Savisaar ja tema sõnu saatsid videopildis fotod Yana Toomist, Oudekki Loonest ja Olga Ivanovast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee