Tõnis SaartsFoto: Erik Prozes/Postimees
Delfi/Õhtuleht.ee 30. juuli 2017 16:33
Tallinna ülikooli politoloog Tõnis Saarts leiab, et Edgar Savisaar ajastas oma eraldi valimisliidus kandideerimise teate enne homset Tallinna nõukogu kogunemist lootuses, et talle tehakse eeldatust parem pakkumine.

Saartsi hinnangul arvas Savisaar kahtlemata seda, et saab poolte volikogu kohtade toel uuesti linnapeaks. "Kui see pole otseselt väljapressimine saada erakonnalt täna paremat diili, siis tulevikus on kaalutlus pigem see, et volikokku sisse pääsedes õnnestub valimisliidul teha liit Keskerakonnaga ja seeläbi hakata mõjutama Keskerakonna siseprotsesse. Kahekesi isolatsioonis olles saavad nad kaalukeeleks Keskerakonna võimu jaoks Tallinnas."

Saarts lisas, et oma osa mängib siin ka kättemaks neile inimestele, kes Savisaare eelmise aasta sügisel kukutasid ning et ennekõike on see aga strateegiline väljapressimine kas enne või peale valimisi.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Edgar Savisaar avaldas laupäeval oma Facebooki kontol video "Savisaare Liit 2017", kus viitab oma valimisliidu loomise soovile. "Ma olen tagasi. Tegelikult ma pole kusagil ära olnudki. Lihtsalt mõned inimesed tahtsid mind enneaegselt maha kanda. Ma olen inimesi ühendanud nii Keskerakonnas kui väljaspool seda ja ühendan neid ka edaspidi," räägib ta videos.

Esmaspäeva õhtul koguneb Keskerakonna juhatus ja tõenäoliselt tõstatatakse päevakorda ka Savisaare võimalikust nimekirjast.

Samal teemal

Kommentaarid  (38)

sebra 1. august 2017 15:58
Arvata on ,et võetakse hoogu kogu riigi haaranguks,et kõik oma käpa alla suruda.
Ettevalmistus on juba ammu alanud.Omad kõrgetel kohtadel annab neile julgust juurde.
See et inimeste eest hoolitakse on lihtsalt sõnakõlks.Maksumaksja raha ujub vasakule ja paremale.eesmärk on võim raha abil.
valija 31. juuli 2017 21:22
Kuidas te küll kõik nii targad olete? Kõik arvavad midagi. Kas on hirm või?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS