Eesti uudised

USA asepresident Mike Pence trehvab Tallinnas kolme presidenti (14)

Toimetas Asso Ladva, 30. juuli 2017 08:39
VANAD TUTTAVAD: Meie president ja USA asepresident on varem juba kohtunud - see juhtus veebruari Münchenis.Foto: Toms Kalniņš/Läti Presidendi Kantselei
Täna ametlikule visiidile saabuv Ameerika Ühendriikide asepresident Mike Pence kohtub peaminister Jüri Ratasega, homme saab USA teine mees kokku Balti riigipeadega.

Peaminister Ratasega võtab asepresident jutuks kahe riigi koostöö kaitse-, digi- ja küberkaitse teemadel ning Eesti eesistumisega seonduvalt USA ja Euroopa Liidu koostöö.

Samal teemal

„Kohtumisel on plaanis arutada USA-le huvi pakkuvaid Eesti digilahendusi ning koostöö arendamist küberjulgeoleku valdkonnas,“ teatab Ratas. „Oluliseks teemaks on ka Euroopa Liidu ja USA koostöö.“

Hiljuti Varssavis toimunud USA ja Ida- ja Kesk-Euroopa riikide presidentide kohtumisel avanes Eesti presidendil võimalus Donald Trumpile lühikeses koridorivestluses kirjeldada Eesti ainulaadsust digivaldkonnas. Nüüd avaneb Kersti Kaljulaidil võimalus tutvustada Eestit kui digiühiskonda Valgele Majale põhjalikumalt. 

Homme on asepresidendi päevakavas trehvamine kõigi kolme Balti riigi presidentidega. Selleks saabuvad homseks Eestisse nii Läti president Raimonds Vējonis kui ka Leedu president Dalia Grybauskaitė. Kohtumise järel annavad Balti riigipead ning Ameerika Ühendriikide asepresident ühise pressikonverentsi.

Tegu on juba vanade tuttavatega, sest kolme väikeriigi presidendid on USA asepresidendi Mike Pence’iga juba kohtunud. See juhtus 18. veebruaril Müncheni julgeolekukonverentsil.

Pence laseb kaitseväe juhatajal kindral Riho Terrasel endale tutvustada NATO lahingugruppi Eestis ja ta kohtub Suurbritannia, Prantsuse ja Eesti sõduritega.

Eestist viib Pence’i teekond edasi Gruusiasse, tema Euroopa tuur lõpeb kõige värskemas NATO liikmesriigis Montenegros.

Pence on kõige kõrgem praeguse USA administratsiooni Eestit külastanud esindaja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee