Maailm

Rogozin rumeenlastele: „Oodake vastust, lurjused!“ (76)

Toimetas Asso Ladva, 29. juuli 2017 17:33
NO OOTA SA! Venemaa asepeaminister Dmitri Rogozin unustas Twitteris viisakuse ja ei suutnud pahameelt alla neelata.Foto: RIA Novosti
Rumeenia ei lubanud eile oma õhuruumi reisilennukit, millega Venemaa delegatsioon soovis jõuda Moldovasse ja Transnistriasse tähistama Moldova kodusõja lõppemise 25. aastapäeva, kirjutab Gazeta.ru.

Lennuk maandus Valgevene pealinna Minskis ja delegatsiooni juht aseminister Dmitri Rogozin elas ennast välja Twitteris: „Rumeenia võimud panid ohtu lennureisijad, kelle seas oli naisi ja lapsi. Kütust jätkus vaevalt Minskini. Oodake vastust, lurjused!“

Rumeenia kaitseminister Adrian Tutuianu nimetas Rogozini sõnakasutust „pehmelt öeldes täiesti kohatuks“.

Kuna Ukraina ei luba Venemaa lennukitel kasutada oma õhuruumi, siis tuleb Venemaalt Moldovasse jõudmiseks teha kaar üle Valgevene, Ungari ja Rumeenia. Kuid Rumeenia lennujuhid käskisid Venemaa lennukil otsa ringi pöörata, ungarlased ei lubanud tankimiseks Budapestis maanduda ja nii kihutati tagasi Minskisse.

Neil päevil möödub 25 aastat päevast, mil Moldova ja Transnistria vahel hakkas kehtima relvarahu. Rogozinil oli kavas külastada sellele tähtpäevale pühendatud üritusi nii Moldovas kui ka Transnistrias.