Maailm

VIDEOD | Hamburgi tapja oli islamist, kuid võimude arvates ohutu (79)

Asso Ladva, Denes Kattago , 29. juuli 2017 22:32
Foto: Reuters / Scanpix
Eile Hamburgis ühe inimese matšeetega tapnud ja kuut haavanud mees oli Saksamaa julgeolekuteenistustele tuntud kui islamist, kuid teda ei peetud ohtlikuks. Mitu poliitikut kritiseerisid täna jõustruktuure, et nad ei oska märgata inimeste radikaliseerumist ja ohtlikuks muutumist.

Tegelikult olid politseil andmed, et tapja, 26aastane Araabia Ühendemiraatides sündinud palestiinlasest asüülitaotleja võib osutuda terroristiks, kirjutab Die Zeit online.

Rünnaku motiiv on politsele veel ebaselge, kuid lisaks terrorismile võisid mehe tegudele tõugata vaimsed probleemid. Hamburgi linnapea teatas oma avalduses, et ründaja oli juba korduvalt väljendanud viha kaaskodanike suhtes ja rääkinud kurjast rünnakust.

Kaks aastat tagasi põgenikuna Saksamaale jõudnud mees jõudis lühemat aega elada nii Norras, Rootsis kui ka Hispaanias. Saksamaal elas ta esmalt Dortmundis, sealt saadeti ta edasi Hamburgi, kus esitas võimudele asüülitaotluse.

Palestiinlane ründas eile Hamburgi Barmbeki linnaosa supermarketis matšeetega inimesi, üks 50aastane mees suri saadud haavadesse, veel seitse inimest sai haavata, neist mitu tõsiselt, kuid mitte eluohtlikult. Kohus jättis täna mehe vahi alla, teda süüdistatakse tahtlikus mõrvas ja viies mõrvakatses.

Samal teemal

25.06.2017
Melillal ründas mees noaga politseinikku, karjudes "Allahu akbar!"
24.06.2017
Kasiinos tutvunud kolmik lahendas tüli pussnoa abil
18.06.2017
Purjus mees pussitas nädalavahetusel Maardus teise mehe surnuks
12.06.2017
Itaalia kõrgliigaklubi kasvandik tappis oma pere