Eesti uudised

VIDEO | Õnnelik taaskohtumine: ema tänab tema eksinud pisipoja leidjat pisarsilmil (17)

Toimetas Liis Vaksmann, 28. juuli 2017 17:07
Foto: Kaader politsei videost
Tallinna vanalinnas läks kaduma 4-aastane pisipoiss, kes jõudis oma ema juurde tagasi tänu tähelepanelikule naisele, kes teatas omapäi seiklevast poisist politseile ning oli temaga koos kuni politsei saabumiseni.

Kolmapäeval sai häirekeskus mõni minut enne kella 11 ärevaks tegeva teate, et Tallinna vanalinnas on kaduma läinud 4-aastane poiss. Väikeste laste kadumise korral on aeg kriitilise tähtsusega, sest uudishimulik laps jõuab lühikese ajaga uitada kaugele, seades end ohtu liikluses või muul moel.

Koheselt edastati info kõikidele piirkonnas olevatele patrullidele ning vanalinnas jalgrattapatrullis olnud korrakaitsjad ning abipolitseinik asusid last otsima. Samal ajal hakkasid politsei korrapidajad linna valvekaamerate salvestisi läbi töötama.

Veidi peale kella 11 helistas tähelepanelik naisterahvas Kerli häirekeskusesse, ja teatas, et märkas Olevimäest alla jalutamas last, kes tundus olevat segaduses ja eksinud. Kerli tegi lapsega juttu. Kuigi nad rääkisid erinevaid keeli, sai Kerli samas vanuses lapse emana kohe aru, et viimane vajab abi ja võttis lapse korrakaitsjate saabumiseni enda hoole alla.

Videokaamera salvestis jäädvustas emotsionaalse hetke, mil Pikal tänaval said kokku lapsele järgi tulnud politseinikud, murest murtud ema ning lapse leidnud Kerli. Tänulik ema kallistas Kerlit ning oli näha, et kivi on langenud kõikide asjaosaliste südametelt.

Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit tänab südamest tähelepanelikku naist, tänu kelle hoolivusele lõppes see lugu õnnelikult. "Tunnustan teda, et ta ei kõndinud ükskõikselt mööda, eeldades, et küllap on lapse saatja läheduses ja kõik hästi," jagas Saarniit tänusõnu. "Vähimagi kahtluse korral alati abistage, tundke huvi ja näitame nii, et hoolime üksteisest!"

Foto: Politsei

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee