Maailm

Illegaalijõuk hõivas vägivaldselt kaugsõidu-veoauto (12)

Tõnu Kalvet, 28. juuli 2017 17:49
Politseinik Calais´s migranti jälitamas.Foto: AFP/Scanpix
Suurbritanniasse pääseda püüdnud ebaseaduslike sisserändajate jõuk haaras Põhja-Prantsusmaal Calais’ sadamalinna lähistel vägivaldselt oma valdusse kaugsõidu-veoauto lüües selle juhi uimaseks, vahendab ajaleht Daily Mail.

Mööda kiirteed A16 liikunud veok jäi Marcki väikelinna lähistel korraks seisma, kui äkitselt märkas juht, et mitu isikut tahab ronida järelhaagisele. Ta lahkus juhikabiinist, et asja uurida, kuid jõugu liikmed lõid talle kiviga pähe ja võtsid veoki oma valdusse. Veokivargad sõitsid Calais’ poole, verise peaga juhi jätsid nad aga kiirtee äärde surema.

Mõne aja pärast märkasid möödasõitjad verist juhti ja teatasid nähtust kiirabile, kes vigastatu peagi haiglasse toimetas. Seal diagnoositi juhil raske peavigastus ja ta jäeti ravile.

Samal teemal

Prantsuse politsei asus veokivargaid jälitama ja tabas nood paar kilomeetrit enne Calais’d. Tegemist oli üheksa Eritreast pärit illegaaliga. Eritrealased olid lootnud varastatud veoautoga kergemini Suurbritanniasse pääseda.

Autohõivamisjuhtumit taunisid Briti parlamendi liikmed, aga ka Ühendkuningriigi kaubavedajate ühenduse juht Richard Burnett, kes ütles ajakirjandusele: kõnealune juhtum näitab, et migrandid ei vali Ühendkuningriiki pääsemiseks vahendeid.

Briti veokijuhid nõudsid suuremaid turvameetmeid juba tänavu mais, kui toimusid illegaalide esimesed tõsisemad kallaletungid veokitele ja juhtidele pärast Calais’ kurikuulsa põgenikelaagri Džungel likvideerimist. Nüüdseks on möödunud juba kaheksa kuud sellest, kui see umbes 8000 asukaga ebaseaduslik moodustis lammutati ja "džunglielanikud"  mööda Prantsusmaad laiali paigutati.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee