Eesti uudised

Sügiseste valimiste eel näeb Pevkurit Michali paremal käel… või siiski mitte? (17)

Gerly Mägi, 28. juuli 2017, 12:40
Hanno Pevkur ja Kristen MichalFoto: Alar Truu
Reformierakonna esimees Hanno Pevkur seisab valimisplakatitel linnapeakandidaat Kristen Michali paremal käel, ent valimisedu korral Pevkur Michali paremaks käeks jääda ei kavatse.

Tallinlased võivad sügiseste valimiste eel juba linnapildis valimisreklaame näha. Teiste seas on oma plakatid üles riputanud ka Reformierakond, kelle reklaamid aga jaanuarikuise esimehe valimise valguses küsimusi tekitavad.

Teadupärast olid jaanuaris mehed aga teineteise suurimad rivaalid, kuna mõlemad kandideerisid erakonna esimehe kohale. Toona valiti aga tugeva häälteenamusega uueks juhiks Pevkur. Õhtuleht otsustas seetõttu uurida Pevkurilt, kas ta oleks vajadusel valmis erakonna juhina Kristen Michali juhitavas linnavalitsuses abilinnapeana tööle hakkama.

"Ei, kindlasti mitte," teatas Pevkur resoluutselt. "Toetan erakonna juhina meie meeskonda Tallinnas ning elan ja kandideerin ka Tallinnas. Kuid toetan üle Eesti ka teisi kohti alates Tõrvast lõpetades Pärnu ja Narvaga. Ning jah, loomulikult ma kandideerin, aga linnavalitsusse ma küll ei plaani minna," ütles ta.

Pevkur jätkab enda sõnul ka peale valimisi, tulemustest hoolimata, erakonna esimehe ja riigikogu fraktsiooni esimehe kohal.

Pildil Michalist vasakul käel seisva Jürgen Ligi ega ka teiste fotol kujutatud parteikaaslaste kohta Pevkur midagi ei ütle. "Seda peate (neilt) ise küsima. Mina võin öelda vaid seda, mida mina teen."

Reformierakonna valimisplakatid Tallinnas Foto: Reformierakond

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee