57 kommentaari

T
T.Mets  /   10:36, 20. aug 2017
kindrali kraadi kohta võiks Laaneots arukam olla. Siiani on tema trumbiks vaenu õhutamine ja sõjaks valmistumine, see on ka teiste reffide lipukirjaks. Nagu aeg on näidanud, siis selliste viljade tulemusena oleme jõudnud Euroopa vaesemate kilda. Ega Riigikogus sitzende kindral Kert ka just arukusega ei hiilga, vähemalt vait oskab olla
J
Jah  /   00:23, 30. juuli 2017
Laaneots Eesti hukatus.
J
Jah  /   00:09, 30. juuli 2017
Laaneots ei usalda
N
Nojah  /   02:19, 29. juuli 2017
Laaneots on vastik sõjaõhutaja.
Ä
ätt.  /   07:31, 29. juuli 2017
Ei ole vastik vaid lihtsalt haige inimene.Vahepeal kui arst pani rohud peale oli vaeseke tüki aega vait aga nüüd ... .
W
www  /   02:18, 29. juuli 2017
Keskerakonnal on head valimislubadused ja nad alati täidavad oms lubadusi. Aga mis lubadused on reformikatel, ahjaa kaks viimast kohta elatustaseme arvestuses on veel vabad.
M
Minu  /   14:03, 28. juuli 2017
seisukoht on,et vene rahvusest inimestele peaks meie kodakondsuse saamine olema tavapärasest keerulisem,kuna siin samas meie kõrval asub venekeelne riik ja see ei ole meie suhtes teps mitte sõbralik!Hoolimata vastupidisest retoorikast,püüab naaber meid igal võimalusel destabiliseerida ja selliseks ettevõtmiseks on muukeelne elanikkond sobivaim vahend.Keskerakond saaks parlamendi valimistel kõige rohkem 10 protsenti häältest,juhul kui neil ei oleks enamik hääli pärit muukeelsetelt.Eks nad tahavad ikka hoida seda kontingenti oma selja taga ja võimalusel ka suurendada.Mulle kui eestlasele on selline asi vastuvõetamatu!Laaneots pole iialgi olnud ideeline nõukogude inimene ja tol ajal lihtsalt puudus võimalus kusagil teises armees teenida.Et Laaneotsal oli militaarne huvi,siis tal lihtsalt polnud valikuid.Tema on minu arvates see,kes suuresti ehitas üles meie kaitseväe.
N
No   /   15:04, 28. juuli 2017
kiidan asjalikku kommentaari.
R
Refi agent  /   21:10, 28. juuli 2017
Hea sõjaväelane ei pruugi olla hea poliitik. Kui reformierakond on oma populaarsuse üles ehitanud ainult vastandumisele, viis ei saagi suhted Eestis elavate venekeelsete elanikega paraneda ja see on vesi Moskva veskile!
S
Suhted  /   21:59, 28. juuli 2017
ei peagi paranema kui teine pool käitub ainult jõupositsioonilt lähtudes!
R
Refi agent  /   09:49, 29. juuli 2017
Refi eestvedamisel käib pidev sõim nende aadressil, eks vastatakse samaga. Soome, Läti, Leedu saavad hakkama, meie ei saa! Kelles viga, meie reformarites!
I
Ivan Kalojan  /   13:08, 28. juuli 2017
Võib ju kohe Kremlile abipalve saata ja kohe on mehed kohal nagu 1939.aastal.
K
kuidas peale seda kui olen oma eesti päritolu  /   13:02, 28. juuli 2017
ja rahvuse läbi tiheda kadalipu(arhiivdokumendid jne.)tõestanud,
kuidas MINA saaksin nüüd halli passi punasele lisaks?
Selline seadus on ka vajalik,siis teeks ka mõned reisid vene poolele.
M
maakas  /   12:19, 28. juuli 2017
Sõimake kui tahete aga Reformierakond on ainuke ajudega partei.
P
pagulasele  /   11:53, 28. juuli 2017
Kui sa seda riiki ei usalda, miks elad siis sellises riigis. Keegi ei sunni. Ja ära siis topi ka oma nina selle riigi asjadesse. Las siin elavad inimesed otsustavad siinse elu üle. Nagu ma aru saan, pole sa ka selleks midagi teinud siin olles, et elu siin paremaks läheks. Nii et - head teed!
K
kakskeelsus  /   11:46, 28. juuli 2017
toimib juba ammu. Narvas on vene keelne ülikool, kus isegi eesti rühmas käib õpe vene keeles. Kõik teenindajad peavad oskama kliendiga suhelda vene keeles.Samas venelasest teenindaja ei pea oskama eesti keelt - siin riigis. Eestlane otsigu ise endale tõlk. Kõik asjad on meil vene keelde tõlgitud, milleks neile veel eesti keelt ja kodakondsust. Halli passiga saavad nad ka palju vabamalt liikuda. Mina eestlasena tunnen end siin riigis pigem alaväärsena, kuna ei tea, kas riigikeelega hakkama saan ja mind üldse tööle võetakse. Igal juhul on tööandjate poolt umbkeelne eelistatumas olukorras.
P
Pagulane  /   11:02, 28. juuli 2017
Toetan Yana Toomi ja Kadri Simsoni.Kes on vastu,oelgu uks teine riik,kus pusielanik omaks halli passi.Sellist riiki ei ole.On inimene sundinud eestimaal peab saama automaatselt eesti kodakondsuse olenematta vanemate rahvusest.Lopetage see inimeste ahistamine ja rahvuste vaheliste piirjoonte tombamine.Tootage valja seadus ,mille alusel eestisse elama asunud inimene saab omandada eesti kodakondsust,kui ta seda soovib.Eesti on riik,kus seadused pidevalt muutuvad .See naitab riigi ebastabiilsust.Minul on sunnijargne eesti kodakondsus,aga kuna ma seda riiki eriti ei usalda,siis oman veel UK kodakondsust.Ja ei usalda ma seda just nimelt seetottu,et puuduvad kindlalt paika pandud seadused,mida ei saa muuta uleoo.
R
Refi...  /   09:35, 28. juuli 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
K
Kes üle hüppavad,  /   09:53, 28. juuli 2017
ongi tavaliselt pehmod.
T
tõdemus  /   09:20, 28. juuli 2017
Reformi olnud mitmed äriflirdid Venemaaga Laaneotsa ei sega,äri on äri ja raha on raha.Reform ju võib, nemad on eristaatuses
P
Peeter  /   09:31, 28. juuli 2017
Laaneots valetab, kui väidab, et Keskerakond tahab anda "kõikidele Eestis elavatele halli passi omanikele automaatselt Eesti kodakondsus". Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas on pidevalt toonitanud, et automaatselt ei anta kellegile Eesti kodakondsust. "... pinged erinevate rahvuste vahel" on just Reformierakonna poliitika!
J
jah  /   16:24, 28. juuli 2017
Mulle isiklikult tundub, et ka pronksöö oli teatud erakonna poolt meelega provotseeritud, et lõhet ühiskonnas veelgi suurendada ning rahvast venemaa ning putiniga hirmutada ja seeläbi lollikeste hääli koguda. Mõelge kes oli pronksöö laamendamisest kõige suurem kasusaaja ning kelle reiting tõusis lolli massi seas tippu?
  /   09:18, 28. juuli 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
N
No   /   15:08, 28. juuli 2017
j.o.b.u õpi Eesti grammatikat.
M
Maalt  /   09:15, 28. juuli 2017
Reform juhib.Edu!!
D
dr....  /   09:11, 28. juuli 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
M
maamees  /   08:52, 28. juuli 2017
Keskerakond,kui te kingite hallipassi omanikele kodakondsuse,siis eestlased ei andesta seda teie erakonnale iialgi.
  /   08:12, 28. juuli 2017
Ants Laaneots räägib tõtt. Me ei ole veel siiamaani üle saanud sellest kohutavast okupatsioonist, mille vilju sööme siiani. Nüüd aga soovib keskerakond eestikeelsele Eestile lõplikult vee peale tõmmata. Või arvab keegi tõesti, et see sovettide hiidmass pärast vene keele riigikeeleks saamise korra eesti keelt veel kuskil töngata püüab?
J
Jep  /   05:11, 28. juuli 2017
Meie klikil ongi mitu passi taskus, näe, Ämeerika passi omanik sai siin erastada Toompeal korteri ja lõpuks lauldi koguni presidendiks.
Miks tavainimesele ei lubata omada halli passi? Hoiaksin viisa raha kokku kui Peterburgi 2x odavama hambaarsti juurde lähen. Karta ei tasu, venes on meditsiin väga heal tasemel neile, kes maksta jõuab.
R
Refi agent  /   22:49, 27. juuli 2017
Meie ajakirjandus ei ole kallutatud, ei ole ... Refi valitsuse otsused hävitasid meie transiidi ja jätsid sadamad kuivale. Nüüd käivitas Kadri Simson uuesti transiidikomisjoni töö ja püüab meie sadamad käima saada, kuid sellest mitte sõnakestki. Praegusel juhul püütakse sulest imetud teemast järjekordset mulli välja puhuda ning seda näidata sure ohuna, tule taevas appi!
  /   08:14, 28. juuli 2017
Ei hävitanud see ref midagi. Venemaa on meiega äriajamist alati poliitikaga seganud, kui see neile kasulik onolnud. Eesti peab ennast hoopis Venemaa majandusest täiesti lahti haakima ja leebemate akende korral need lihtsalt ära kasutama. Praegune mitte valitud venemeelne valitsus tõmbab Eestile lihtsalt vee peale.
R
Refi agent  /   10:03, 28. juuli 2017
Soome saab Venemaaga suhted normaalsed hoitud, kuid ei kaota valvsust. Kas meie ei oska või sellist vastandumist õhutatakse meelega, vist viimast!
T
Tank...  /   21:58, 27. juuli 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
J
Ja veel...  /   22:34, 27. juuli 2017
Kui poleks tuuled pöördunud ,oleks sama mees endiselt lojaalne staabiseltsimeestele ...Kahjuks nagu paljud ! Mida erinevad " parteid " erinevatel aegadel käsivad ,seda juttu puhutakse ...
R
Refi agent  /   21:51, 27. juuli 2017
Yana Toomile Eesti kodakondsuse andmine eriliste teenete eest
Vastu võetud 28.12.2005 nr 860
«Kodakondsuse seaduse» § 20 lõike 1 alusel ning kooskõlas sama seaduse §-ga 10 anda majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare ettepanekul Eesti kodakondsus eriliste teenete eest Yana Toomile (sünd 15.10.1966).
Yana Toom on sündinud Tallinnas. Yana Toom on Venemaa Föderatsiooni kodanik.
Yana Toom töötab nädalalehe Vesti Nedeli peatoimetajana. Ta on viimase 10 aasta jooksul olnud tegev mitmes integratsiooni ja Eesti maine tõstmisega seotud projektis venekeelse elanikkonna seas. Suuremad projektid olid artiklite sari «Estonskaja krugosvetka», mis oli pühendatud Eesti ajaloolistele paikadele, ning noorte esseede konkurss «Kas olen venelane?», mille eesmärk oli selgitada, mil määral seovad kohalikud vene noored oma tulevikku Eestiga ja kellena nad ennast tunnevad. Esseede põhjal tegi Yana Toom mitu ettekannet erinevatel rahvusvahelistel seminaridel, samuti leidis see kajastust ka Venemaa telekanalites.
Alates 2003. aastast on Yana Toom Eesti Ajalehtede Liidu nõukogu liige, osaledes seeläbi aktiivselt Eesti meedia töös ja selle probleemide lahendamisel.
«Kodakondsuse seaduse» § 1 lõike 2 ja § 19 lõike 3 kohaselt ei või Eesti kodanik olla samal ajal mõne muu riigi kodakondsuses ja Eesti kodakondsuse saamisel peab ta olema vabastatud senisest kodakondsusest.
«Kodakondsuse seaduse» § 20 lõike 2 kohaselt jõustub Vabariigi Valitsuse Eesti kodakondsuse andmise korraldus allakirjutamise päeval, kui korralduses eneses ei sätestata muud tähtaega.
Korraldus jõustub Yana Toomi Venemaa Föderatsiooni kodakondsusest vabastamisele järgneval päeval tingimusel, et Kodakondsus- ja Migratsiooniametile esitatakse dokument, mis tõendab tema vabastamist Venemaa Föderatsiooni kodakondsusest.
Peaminister Andrus ANSIP
Riigisekretär Heiki LOOT
  /   08:15, 28. juuli 2017
Kodakondsu anti talle minister Savisaare ettepanekul. Ja Yana Toom peakski olema hoiatuseks, et hunt ulub ikka metsa poole.
P
Peeter  /   09:44, 28. juuli 2017
Ansip oleks võinud ja ka keelduda Savisaare ettepanekust.
R
Refi agent  /   09:47, 28. juuli 2017
Andis Ansip. Savisaar ettepaneku reform laiali saata ja Ansip saadabki!
  /   21:18, 27. juuli 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
K
k  /   22:24, 27. juuli 2017
Mis keelt sa õppisid?Isegi google tõlge on viisakam.
K
kolla  /   23:36, 27. juuli 2017
Võta siis Yandex.ru,seal on vene keeles kirjas mis keelest ja mis keelde tõlgid.
N
No   /   15:20, 28. juuli 2017
aju väga pestud nagu tavaliselt omane ida mõla uskujatel.
N
naine  /   21:17, 27. juuli 2017
riigi, keele ja kultuuri hävitab rahvuse asendamine ja piiride kaitsmata jätmine
X
xxxx  /   21:40, 27. juuli 2017
Naljakas et Kadri Simsonit kritiseerib endine okupatsuooniarmee ohvitser.
Seekord tal on isegi õigus aga tekib küsimus et miks anti kodakondsus
eestlastest okupantide käsilastele ja neile kes sooritanud okupeeritud riigis
sõjakuritegusid.Kuritegu on ka sundkorras okupeeritud riigist sõjaväeteenistusse
värbamine koht ja repressioonide ähvardusel.
  /   08:16, 28. juuli 2017
Meenutan, et Lennart Meri oli NLKP kõrgeima nomenklatuuri liige ja KGB agent.
M
Marta  /   21:11, 27. juuli 2017
Kas on riike, kus passe ja kodakondsust kingitakse lihtsalt niisama? Siia okupatsiooniajal sisse veetud võõramaalastele ei pea küll kodakondsust kinkima.
G
Gaiusbaltar  /   20:29, 27. juuli 2017
Arvan et Kadri Simson on sünnipärane eestlane? Kui on, nimi "Gaius Baltar" kõlab kuidagi tuttavalt.
E
Ex-soomlane  /   20:04, 27. juuli 2017
Tuletab meelde et USA on täis soomlased vanema põlvkonna immigrantid kes on elanud seal 40-50 aastat ja ei oska inglise keelt isegi kuut sõna. Et sellist juhtub kui inimisel on suhtumisviga. Samas pakendis tuleb ka ihalus muutma USA Soomeks ; "hääletäme Sandersi et teha USAst nii ilus riik nagu Soome". Hea küsimus on miks sellised soomlased on läinud USAsse? Ilmselt nemad on eituses et see 250m2 Palm Beachi maja ja garaažis asuv Corvette oleks Soomes kahetoaline korter Myyrmäes ja rongipilet taskus. Natuke sarnane probleem on mitu vanemal hallipass mehel/naisel.
E
er  /   19:37, 27. juuli 2017
mingil tudiseval taadil on mingi arvamus riigi juhtimisest ????
  /   21:26, 27. juuli 2017
Sel "tudiseval taadil" on julgust ja oskust oma sõnadega rääkida - Talle ei pea partei kantselei teksti ette kirjutama. Tal jätkub ka mõistust otsesele küsimusele otse vastata mitte nii nagu Ratas AK saates.
V
Väga sogane jutt, hr Laaneots  /   08:26, 28. juuli 2017
Kui vene rahvusest inimestele anda eesti pass,siis "Ei lähe palju aega kui eesti rahvas sureb välja."??? Ise te hoiate selliste juttudega ülal pinged eri rahvuste vahel,mitte Moskva ei tee seda. Kui aga anname siin elavatele venelastele passi ja kodakondsuse tähendab,et peame neid endiga vördväärseteks ja nad austaks ja oleks lojaalsed eesti riigile. Ja iseseisev eesti riik pole me enam tükk aega,meil on uued peremehed,keda kummardame.Miks sellest keegi ei räägi?
N
No   /   15:23, 28. juuli 2017
pole normaalne jutt.
X
xxxx  /   21:43, 27. juuli 2017
Kuis oli see julge mees kui Eesti oli venkude poolt okupeeritud-kandis uhkusega
punamundrit ja saatis eesti poisse Afganistani ja Tsernobõlisse surema.
M
Metsavenna pojal jälle õige jutt.  /   19:35, 27. juuli 2017
Soovime Antsule edu kõigis ettevõtmistes.
T
Täiesti nõus,  /   19:24, 27. juuli 2017
kuid veel ohtlikumad on tallinna reformikad,kes toetavad korruptsiooni Michali-jõugu näol.
  /   08:17, 28. juuli 2017
Kesikute pooldajad ikka päris sassis omadega....
V
Vaatleja  /   19:14, 27. juuli 2017
Kas see on seesama riigikogulane Ants Laaneots, kes hääletas Rail Balticu otsetrassi poolt? Kui nii, siis on ta Eesti maale ja rahvale suure kahju kaelatõmbaja. Ärgu tehku nüüd nägu, et Eesti saatus talle karvavõrdki korda läheb. Seda ei usu keegi.
K
Kuuuurija  /   11:26, 28. juuli 2017
Otsetrass on ikka parem kuis ringigatrass. Kuid mõlemad on palju-palju kehvemad kui Rail Beldicu ehitamatajätmine.
N
nirk  /   19:11, 27. juuli 2017
Orava laul tähendab eesti riigi, keele ja kultuuri hoidmist, siis mida heidate sõjaväelasele ette? Paradoks, et võimule on saanud partei, kes häälte püüdmise nimel võib hävitada meie väikese rahvuse, võib-olla ka riigi, kui partei peab loomulikuks, et esinumber on nii füüsiliselt kui vaimselt ammu invaliid. Mida invaliidsuspartei suudab?
K
Keskerakonnal   /   19:06, 27. juuli 2017
ei ole kunagi ohtlikke valimislubadusi, neid on küll reformaritel
  /   08:18, 28. juuli 2017
Mis need siis on ka?
J
jah  /   18:15, 27. juuli 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
R
Re1n  /   21:46, 30. juuli 2017
Kas arvad, et tiblunnidest kesikutega oleks kaup kasulikum olnud?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis