Maailm

Putin saabus Soome kohtumisele hilinemisega (136)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. juuli 2017 15:06
Vladimir Putin ja Sauli NiinistöFoto: AFP / Scanpix
Täna on Venemaa president Vladimir Putin külas Soome ametivennal Sauli Niinistöl.

YLE vahendab, et Putin astus Savonlinnas oma helikopterist välja kell 14.10. See on tegelikult algselt plaanitud ajast hiljem, plaani järgi oleks Vene president pidanud maanduma kell pool kaks. Sealt siirdus president oma kaaskonnaga Punkaharjusse.

Samal teemal

Seal peaksid presidendid poolteist tundi vestlema. Teemadeks on Läänemere piirkonna turvalisus ja stabiilsus, samuti räägitakse terrorismist, sekka ka majandusest, kultuurist ja keskkonnakaitsest. Äsja USAs kehtestatud uued sanktsioonid Venemaa vastu ei ole aga Kremli pressiesindaja sõnul ei arutluse all ega Putinil üldse mõtteski.

Presidendid jõudsid ka pressikonverentsile hiljem. Oma pöördumises avaldas Niinistö tänumeelt, et president Putin Soomet tähtsa 100. sünnipäeva puhul külastab. Ta rääkis, et presidentidel oli palju juttu keskkonnakaitsest Läänemerel ning ka energiapoliitikast. Juttu oli ka Ukrainast, mille olukorraga Soome president rahul pole.

Putin rääkis põhiliselt kultuurialasest koostööst ja kiitis Soome ja Venemaa vahelise kaubanduse tõusvat taset, tuues esile ettevõtted nagu jäätisefirma Valio ja rehvide valmistaja Nokian Tyres.

Vastusele USA kehtestatud sanktsioonidele vastas Putin, et see on Ühendriikide enda mure ning pikemalt sel küsimusel ei peatunud. Jutte Trumpi seostest Venemaaga nimetab Putin aga venevastaseks hüsteeriaks.

Samal teemal

26.01.2018
SOOMES MUUTUSTETA: Sauli Niinistö valitakse tagasi presidendiks
01.08.2017
Putin näpistas aega kalapüügiks, pressišeff väitis enne vastupidist
28.07.2017
William Browder USA senatis: maailma rikkaim inimene on endiselt Putin
28.07.2017
Moskva käsib USA-l diplomaatide arvu vähendada