Krimi

VIDEO | Kahtlaselt sõitev veok ajas hirmu nahka: politsei teatele ei reageerinud (63)

Õhtuleht.ee, 27. juuli 2017, 14:53
Foto: Kadri Paas
Neljapäeva hommikul märkas Tallinn-Tartu maanteel liigelnud Kadri Paas vingerdavat haagisega veokit, millest andis kohe ka korrakaitsjatele teada. Tunni aja jooksul, mil Paas auto taga sõitis, politseinikud aga veokit kinni ei pidanud.

Paas kirjeldab, et sõitis eile hommikul Tallinnast Kesk-Eestisse. Veel enne, kui ta oli Kosele jõudnud, märkas ta kahtlast sõidukit. “Tallinn-Kose kiirel lõigul märkasin, et eespool sõitev Leedu numbrimärgiga Maxima haagisega veok vänderdas aegamisi küll teepeenra, küll telgjoone vahel,” kirjeldab ta, mis pani ta helistama numbril 112.

“Helistasin kell 8.33, ütlesin masina numbri – kõne vältel oleks veok lauges väliskurvis peaaegu kraavi sõitnud, vahetult enne Ardut oli järgmine kriitiline moment -, info võeti vastu, öeldi aitäh ja kogu lugu,” selgitab Paas. Talle lubati, et info edastatakse patrullile.

Paas meenutab, et on elus varemgi kahtlaselt sõitnud autole politsei kutsunud ja toona hoiti teda kahtlase sõiduki tabamiseks kuni korrakaitsjate saabumiseni liinil.

Hoolimata sellest, et seekord tal eessõitjat jälgida ei palutud, otsustas ta seda siiski teha. “Ta sõitis 85 kuni 90ga. Kiirust ta ei ületanud; politsei jaoks oli ta väljastpoolt vaadates korralik liikleja,” ütleb Paas. Auto ei teinud ka järske pidurdusi – sõelus vaid kahtlaselt tee äärest tee keskele.

Sõites läbi suuremate asulate, otsis ta silmadega ootavat politseiautot. “Mõtlesin, et no Kosel on [politsei] vastas,” ütleb ta. Seal ei olnud kedagi. “Siis tuli Ardu: äkki seal? Ei miskit. Annas ka ei olnud.. Kükital samuti ei olnud, kuigi tavaliselt passivad nad seal kiirust. Mäo kiire peal – no seal ikka on…aga ei, mitte midagi,” kirjeldab Paas. Seal läksid tema ja veoki teed lahku, mistõttu rohkemat ta ei tea.

Küll aga teab ta seda, et ligi tunni aja jooksul, mis ta kahtlase veoki taga sõites veetis, politseid näha polnud. “Paistab, et nende jaoks ei ole probleem, kui mõni 25-tonnine veok keset Eesti üht kõige olulisemat maanteed vänderdab. Mina kindlasti rohkem politseisse ei helista. Ainult juhul, kui avarii on juba juhtunud,” lubab Paas.

Vabu patrulle polnud

Politsei pressiesindaja Marie Aava selgitab, et telefonikõnest saadud info võeti vastu ja edastati teadmiseks väljas olevatele patrullidele. "Kuid kahjuks polnud nimetatud piirkonnas Harjumaal sel ajahetkel ühtegi vaba patrulli," selgitab Aava.

"Iga sündmus on unikaalne ning juhtumile reageerimine sõltub alati hetkel teadaolevatest asjaoludest. Iga infokild on oluline ning kahjuks jäi antud juhtumi puhul politseini jõudnud info osaliselt puudulikuks," lisab ta, et üldjuhul ollakse inimesega ühenduses seni, kuni korrakaitsjad on kahtlase sõidustiiliga sõidukini jõudnud. "Antud juhul puudus tol hetkel info, et inimene sõidab sõidukil juba pikemat aega järgi."

Aava sõnul on politseile väga oluline, et liiklejad annaksid võimalikest joobes või ohtlikke manöövreid tegevatest juhtidest teada. "Täname tähelepanelikku inimest, kes häirekeskusesse helistas ning loodame, et ta teeb seda vaatamata juhtunule ka edaspidi," ütles Aava. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee