Maailm

Edela-Prantsusmaal valmis põgenikevastane müür ühe ööga (27)

Tõnu Kalvet, 26. juuli 2017, 21:02
KODANIKUALGATUS: Séméaci elanikud ehitavad müüri, mis takistab juurdepääsu hotellile, kuhu võimud kavatsesid rajada põgenike vastuvõtukeskuse. Foto: AFP/Scanpix
Edela-Prantsusmaal asuva Séméaci väikelinna elanikud ilmutasid kodanikuaktiivsust: ehitasid ühe ööga valmis müüri, et takistada 85 põgeniku paigutamist ühte kohalikku mahajäetud hotelli, vahendab veebilehe The Local Prantsusmaa-väljaanne. Hotellile juurdepääsu tõkestav müür sai 18 meetrit pikk ja 1,8 meetrit kõrge.

Püreneede mäestikus paikneva Séméaci elanikele ei meeldinud, et võimuesindajad olid seal otsustanud rajada hotelliketi Formula 1 endisesse hotelli ebaseaduslike sisserändajate vastuvõtukeskuse ilma et oleksid vaevunud ses küsimuses kohalikega eelnevalt nõu pidama. Võimude kava kohaselt pidanuks vastuvõtukeskus majutama kuni 85 illegaali. Kohalikele elanikele selliste naabrite teke aga ei istunud.

Müüriehitajate eestvedaja Laurent Teixeira ütles uudisteagentuurile AFP, et võimud polnud kõnealust hotelli ostes mõelnud, mis saab tulijatest edasi, ja et 5000  elanikuga Séméac ei tuleks sellise lisakoormaga toime.

Séméacis asuv endine Formula 1 hotell on üks 62 endisest võõrastemajast, mille riigivõimud mõni aeg tagasi üle riigi ostsid, et hajutada sinna illegaalide rajatud ebaseaduslike laagrite asukad.

Käesoleval kuul likvideeriti Põhja-Pariisis üle 2800pealise elanikkonnaga laager, mis oli tekkinud ametliku vastuvõtukeskuse ümbrusse, kuid praegu kerkib sinna juba uus ebaseaduslik laager.

Tänavu suveks on ennustatud ebaseaduslike sisserändajate arvu suurenemist. Seetõttu ongi Prantsuse võimud sunnitud mõtlema, kuhu ja kuidas rajada illegaalidele elupaiku.

Samal teemal

13. november 2017, 15:30
Anvelt: Kesk-Vahemere illegaalide sisserändetee vajab jätkuvalt tähelepanu
21. juuli 2017, 12:32
Aasia ekspert: tänane immigratsioon on köömes, Trumpi kliimapoliitika jätkudes tahavad Eestisse tulla miljonid
14. juuli 2017, 21:04
Põgenikevool üle Vahemere ei peatu
7. juuli 2017, 20:00
Tänavu on Vahemeres uppunud 2297 põgenikku

27 KOMMENTAARI

l
Lihtne ja odav lahendus 27. juuli 2017, 23:47
Hakaku piire valvama ja kaitsma. Tervemõistuslik tegevus mida kõik kodanikud mõistavad ja toetavad.
r
realist 27. juuli 2017, 13:29
Kodanikud peaksid moodustama löökrühma, mitte ehitama müüre. Kainelt mõtlevad inimesed saavad aru, et ahvid tuleb oma maalt välja peksta varem või hiljem. Muud meetodid ei aita. Igale poole ei jõua ju müüre laduda...
Loe kõiki (27)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee