Muska oma kasulastega (zoopark_vl/Instagram)

Vladivostoki loomaaias jäid ema kaotanud kaheksa siilipoega ellu tänu kass Muskale, kes pisikesed enda hoole alla võttis.

Muska hakkas siilikeste eest hoolitsema, kui nende ema oli läbi muruniiduki hukka saanud, vahendab BBC

Esialgu prooviti orvuks jäänud poegi toita nii süstlast kui pudelist. Toitu pakuti ka taldrikule kallatuna, kuid tulemusi ei andnud seegi. 

Kuna Muska oli hiljuti ilmale toonud ning juba piisavalt suureks kasvatanud oma pesakonna, oli tal abivajajatele pakkuda just seda mida vaja - nisast tulevat piima. Nii otsustasidki loomaaia töötajad ebahariliku seltskonna omavahel kokku viia. Et siilid olid näljas ja külmas, reageerisid nad kassi kehasoojusele ja piimalõhnale ruttu.

Muska oli siilipoegadele ammeks üle nädala, soojendades neid ka öösiti. Praegu on siilid võimelised juba ise sööma, kuid nende kasuema hoiab okaskeradel jätkuvalt hellalt silma peal, ütlevad loomaaia töötajad. 

Jaga artiklit

11 kommentaari

L
loomad on lahedad ja siirad  /   12:22, 2. aug 2017
Kassid -koerad muidugi minu lemmikud. Kasside puhul võlub nende huvitav käitumine. Vahel jääb mulje, et minu karvane elukas loeb mu mõtteid. Koeraga saavad suurepäraselt hakkama, kuid paistab, et kass juhib vägesid. Minu suur sakslane, erakordselt sõbralik ja lustlik elukas läheb väga närviliseks kui kassi pole ja kass otsib koera nagu meeletu. Seega pean nad vist edaspidi loomaarsti juurde ka koos viima. et seda vingumist ja ulgumist naabrid kannatama ei peaks. Erinevad loomad saavad tegelikult väga hästi omavahel hakkama.
G
gee  /   15:29, 29. juuli 2017
Kass on isepäine tegelane, kuid mõistatuslik, samas ka taibukas olevus. Mingu neil hästi!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis