Eesti uudised

Luik: sõjaline kaitse sõltub üha enam toimivast küberkaitsest 

Toimetas Maria Rozbaum, 26. juuli 2017, 07:30
Kaitseminister Jüri Luige hinnangul kasvab sõjalise riigikaitse sõltuvus infotehnoloogiast, mistõttu tuleb ka selles sektoris üha enam panustada küberkaitsesse.Luik arutas kohtumisel Euroopa Komisjoni asepresidendi Jyrki Kataineniga Euroopa Liidu kaitsevaldkonna tulevikku. Katainen ja Luik tõdesid, et Euroopa sõjalise kaitse arendamine peab looma moodsaid lahendusi ning küberkaitse on üks valdkondadest, milles tuleb nende tekkimiseks eeldusi luua.Eesti lähtub sellest ka Euroopa Liidu nõukogu eesistujana Euroopa kaitsefondi kujundamisel. "Euroopa küberkaitse arendamisel tuleb toetada ideid, mis suunavad liikmesriike ja nende ettevõtteid suuremale koostööle. Selliseid projekte peaks toetama ka Euroopa Kaitsefond," lausus Luik.

Kaitseminister kohtub sel nädalal Brüsselis Euroopa Komisjoni tööstusvoliniku, Euroopa Liidu sõjalise komitee ülema kindrali, Euroopa Komisjoni sisejulgeolekuvoliniku ning Euroopa kaitseagentuuri tegevjuhi Jorgega.

Kohtumiste eesmärk on täpsemalt sisustada Euroopa Liidu kaitsekoostöö initsiatiive ning ühtlustada ootusi Euroopa Liidu sõjalise koostöö tulevikule.

Samal teemal

3. oktoober 2017, 16:43
GALERII | Euroopa Liidu sõjaline komitee pidas Eestis väljasõiduistungi

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee