Toomas Tõniste.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Denes Kattago 25. juuli 2017 19:28
Rahandusminister Toomas Tõniste arvates kui soomlased enam nii palju Eestist aktsiisitõusu tõttu alkoholi ei osta ja eestlased ostavad selle võrra rohkem Lätist, siis Eesti riik rahaliselt ikkagi mitte midagi ei kaota.

Vikerraadio "Uudis +" saatejuht Arp Müller rääkis, et käesolevaks aastaks on riigieelarvest kavandatud tulu alkoholiaktsiisist 276 miljonit ehk eelmise aastaga võrreldes 25 miljonit rohkem, vahendab ERRi uudisportaal.

Tõniste tunnistas, et kindlasti on oma mõju piirikaubandusel ja tegelik tulu võiks veel suurem olla ja siis hakkas rääkima, et ka Lätil on plaanis aktsiisi tõsta.

"Aga nagu me näeme, nagu me siin räägime, et me toidame Läti riiki, siis Läti riik ka täna ikkagi väga jõuliselt mõtleb aktsiisi tõstmise peale, sest see toob kindlasti riigieelarvesse tunduvalt rohkem raha kui selline lokaalne kaubandus," rääkis Tõniste.

Müller lisas vahele, et ka pärast Läti aktsiisitõusu jääb Eesti ja Läti õlleaktsiisi vahe kolmekordseks.

Rahandusministeerium on eelmisel nädalal teatanud, et nende hinnangul kaotab Eesti piirikaubanduse tõttu sel aastal 22 miljonit eurot saamata makse.