Mind kui paadunud skeptikut rõõmustab iga uudis, mis paljastab mõne soolapuhuja või Nõia-Ella, kes õnnetutelt ja meeleheites inimestelt raha välja on pressinud. Tõsi, nii mõnigi neist võib-olla ise ka usub oma nõndanimetatud võimetesse, olles lihtsalt ohtlik idioot.

Maagiakummardamine saab alguse vähem ohtlikust, kuid kokkuvõttes sama teaduskaugest arusaamast: kõik inimesed jaotuvad kaheteistkümneks iseloomutüübiks. Mõelge, kui õudne, kui nii olekski! Et sünnikuupäev määrab su iseloomu ning millises tähekaardis sündinud inimesega suhted hästi lähevad, ja hoidku taevas, kui oled ise tulemärgi all sündinud ja vanemad on hoopis maalähedased Sõnnid! 

Mõni täheusku sõbranna küsib mult: aga kas sinu iseloom ei vastagi su tähemärgi kirjeldusele? Kusjuures, puhtjuhuslikult natuke vastab küll. Aga ma  ei tea ühtegi teist samas märgis sündinut, kes minuga sarnane oleks. Sest õnneks on karaktereid rohkem kui vaid kaksteist prototüüpi.

Jaga artiklit

16 kommentaari

A
Andres Klemet  /   12:30, 27. juuli 2017
Astroloogid ja numeroloogid ei tee oma alaga seoses kirjeldatud üldistusi. Ei jaotata kodanikke pelgalt kaheteistkümneks iseloomutüübiks; ei tehta erinevate päikesemärgiesindajate sobivuste kohta üheseid üldistusi; ei arvata, et sünnikuupäev määrab iseloomu, ei loeta samas märgis sündinuid sarnasteks. Pidasin silmas asjatundjaid.
K
Katrin  /   10:34, 27. juuli 2017
kui lähemalt süveneda nn teaduspõhisesse psühholoogiasse, siis kahjuks peab ka skeptik suunurgad longu laskma, sest seal klassifitseeritakse inimesi samuti tunnuste põhjal klastritesse. kuid teaduspõhist kinnitust leidnud klastereid on kahjuks isegi vähem kui 12. enamasti pead leppima sellega, et oled üks neljast tüübist. enam-vähem 12 tüübini on tänane teadus jõudnud alles paar aastakümmet tagasi, sedagi vaid konkreetse uurimisküsimuse põhiselt, mitte universaalselt. oma skeptilisust on igaühel õigus eksponeerida, kuid antud juhul soovitan seisukohavõtu paremini ja teaduspõhisemalt läbi mõelda. enamasti on aga nii, et haridustaseme tõusuga jääb selliseid emotsionaalseid skeptikapurskeid oluliselt vähemaks.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis