2
fotot
Tere! Teile on Telegram! Osa 6 . Anu Saagimil käis külas jurist Jevgeni Krištafovitš (Jörgen Norkroos)

Hiljuti käis Õhtulehe menukas veebisaates "Tere, teile on Telegram!" külas jurist ja poliitikategelane Jevgeni Krištafovitš, kes alustas nüüd noorte juutuuberite harimist teemal, kuidas suhelda õiguskaitseorganitega, kui pahandus tehtud. Loomulikult sai ka skandaalitar juristilt ise järgi uurida, millised on tema õigused ja kohustused seoses laineid löönud "kanepisaagaga"! Vaata saadet järele SIIT!

ÕIGUSE MINUT: Kanepi tarvitamise õigusvastasus

Jevgeni: Noored palusid mul peale skandaalset Telegrami saadet endale selgitada, kas politsei võib karistada isikut narkootiliste ainete eest, kui tal tuvastatakse narkojoove. 

Lühike vastus on, et ei või, sest üksnes narkojoobe tuvastamisest ei piisa antud juhul karistusotsuse langetamiseks. Nipp on selles, et karistatav on tarvitamine, mitte joobes olek ja tarvitamine peab olema aset leidnud Eesti Vabariigi territooriumil, kus kehtib Eesti karistusseadus. 

Kuigi tarvitamise tõendamine on raske, siis on oluline meeles pidada, et kehtiva seaduse järgi on karistatav ka aine ebaseaduslik valmistamine, omandamine ja valdamine. 

Vaata täpsemalt videost!

Loe lisaks ka SIIT!

 

Jaga artiklit

16 kommentaari

H
Hillar  /   09:35, 26. juuli 2017
Eestis uimasteid osta, omada ega müüa ei tohi aga tarvitamist soositakse. Süstlate peale ei pea raha raiskama, neid jagab riik TASUTA.
  /   09:32, 26. juuli 2017
KAS ANU SAAGIM TEGI PATTU NARKOTSIGA.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis