Eesti uudised

8,7 MILJONIT INIMEST AASTAS: Tallinna-Helsingi liinil reisijate arv kasvab pidevalt (8)

Toimetas Marge Sillaots, 25. juuli 2017 11:35
Foto: Stanislav Moškov
Suvel rühivad laevad Helsingist Tallinnasse 18 korda päevas. Kõige odavam reis maksab kaheksa eurot, kõige kiiremini pääseb alla kahe tunniga.

Lohjast pärit pere soovis Tallinnasse reisida eelkõige kiiresti, mistõttu otsustasid nad Tallink Megastari kasuks, mis sõidab üle mere kahe tunniga. Megastarist kiiremini sõidab Tallinnasse Viking FSTR – sõiduaeg tund ja 45 minutit, vahendab Helsingin Sanomat.

Samal teemal

Laevaliiklus Tallinna ja Helsingi vahel kasvab pidevalt – keskmiselt 300 000 reisija võrra aastas. Näiteks mullu reisis üle lahe 8,7 miljonit inimest. Käesoleval aastal (jaanuar kuni juuni) on kahe pealinna vahet sõitnud juba 4,1 miljonit inimest ehk neli protsenti rohkem kui möödunud aastal.

Kuigi võiks ju eeldada, et reisijate arv ei saa enam kasvada, ennustab Helsingi Sadam kasvu üks-kaks protsenti aastas, mis tähendaks kümneid tuhandeid reisjaid senisest enam. See ühtlasi tähendab, et ka laevafirmad peavad lisama reise või laevu. Tallink lisas juba oma liinile uue Megastari, Viking Line rentis Rootsist Viking FSTRi, mis sõidab liinil oktoobri lõpuni. Lisaks sõidavad veel Helsingi-Stockholmi laevad Viking Line Mariella ja Gabriella suvel osal kordadel Tallinnasse, selle asemel et Helsingis dokkida.

Eckerö Line’i tegevdirektor Taru Keronen möönab, et konkurents on tugev, kuna odavaim reis Tallinnasse maksab kaheksa kuni kümme eurot, mis tähendab, et hinnad ei saa väga erineda. Odavad hinnad kutsuvad inimesi ka n-ö äkkreisidele ehk Tallinna sõit võidakse otsustada reisile eelneval päeval. Viking Line’i esindaja Jaakko Ahti sõnutsi on suvel ka palju selliseid reisijaid, kes lihtsalt ostavad pileti otse sadama terminalist.

Noored täiskasvanud sõidavad Tallinnasse kultuuri ja söögi pärast, ent üksjagu on Tallink Silja kommunikatsioonijuhi Marika Nöjdi sõnul inimesi, kes soovivad lihtsalt kruiisile. Nii sõidavadki merel laevad, kus pidu toimub pardal ning Tallinnat turistide jalg ei puuduta.

Samal teemal

28.12.2017
Uuest aastast saab Helsingisse juba enne tööpäeva algust
09.11.2017
Tallinkil töötanud esinejatele ollakse ligi 200 000 võlgu
01.08.2017
MILJON REISIJAT! Viking Line püstitas juulis rekordi
29.07.2017
Purjus juht ajas Helsingis alla kuus inimest, nende seas eestlase