Eesti uudised

Sõõrumaa soovib Vaba Tallinna Kodanikku kosida: profid linna juhtima! (7)

Denes Kattago, 24. juuli 2017 18:20
Õie-Mari Aasmäe.Foto: Erakogu
Kolmiku Urmas Sõõrumaa, Jüri Mõis ja Mart Luik uus valimisliit kohalikeks valimisteks Tegus Tallinn kohtus täna valimisliiduga Vaba Tallinna Kodanik. Kohtumisel leiti palju kokkupuutepunkte.

Vaba Tallinna Kodaniku esindajana kõnelustel osalenud Õie-Mari Aasmäe ütleb Õhtulehele, et otseselt veel midagi kokku ei lepitud.

"Selline kompamine oli. Selgub et nad mõtlevad väga paljuski meie moodi. Eks Jüri Mõis endise linnapeana saab aru ka et mida tuleb Tallinnas teha ja mida mitte."

Aasmäe ütleb, et peamine ühine joon on professionaalse linnajuhtimise mõte, et linna peavad juhtima tippjuhid.

"Me hetkel plaanime arutada selle kõik oma kandidaatidega läbi. Meil on demokraatlik süsteem ja äkki järgmisel nädalal saame juba midagi konkreetsemat mõelda. Et kuhu poole see liigub. Välja võib tulla nii ja naapidi," lisab ta.

Aasmäe sõnul tuli oli ühiskohtumise algatus Tegusalt Tallinnalt. "Aga see ka loogiline, et meil juba ammu programm väljas ja lihtne on teada saada, kes me oleme ja mis me teha tahame."

Luik: ühine nimekiri annab eduks paremad võimalused 

Koos Jüri Mõisaga kohtumisel osalenud nn Sõõrumaa nimekirja kampaaniajuht Mart Luik ütles Delfile, et see tähendaks, et nimekiri ei esita mitte linnapeakandidaati, vaid volikogu esimehe kandidaadi.

Kuid kuna idee elluviimiseks on vaja muuta linna põhimäärust, võtab see üleminek aega ja ilmselt peaks seni olema linnapea ametis ikkagi volikogus valitav inimene. Õige linnapea tuleks aga Luige sõnul valida avaliku konkurssi korras.

Miks ei läinud siis Tegusa Tallinna inimesed juba enne oma nimega välja tulemist Vaba Tallinna Kodanikega kohtuma, ei osanud Luik põhjendada, ent lisas: "Hea, et selle sammuni oleme jõudnud."

"Natuke suurema seltskonnaga tuleme välja mingi aja pärast," ütleb Luik, et see ei saa olema täna või homme, vaid on paari nädala küsimus.

Samal teemal

30.08.2017
VANGERDUS: Mart Luik liitub IRLi nimekirjaga
28.08.2017
Vaba Tallinna Kodanik: meile hääle andnud valijaid ei unustata
25.08.2017
SAVISAAR SAAB TOETUST? Tegus Tallinn arutab liitumist Savisaare liiduga
02.08.2017
TV3 VIDEO | Kallas ja Gräzin Mõisa-Sõõrumaa valimisliidust: kotis põrsa ostmine!