Eesti uudised

Lõpuks ometi: Tartu ülikooli raamatukogu ehitus läheb edasi (2)

Asso Ladva, 24. juuli 2017 14:52
LOTMAN SAAB VEE TAGASI: Tartu Ülikooli remondi valmides hakkab praegu kuivalt seisev Juri Lotmani mälestusmärk taas vett pritsima.Foto: Aldo Luud
Tänasest on lootus, et uue aasta esimestel päevadel saab Tartu ülikool oma raamatukogu lugejatele jälle avada. Ülikool valis täna välja ehitaja, kes jätkab pea terve aasta kännu taga seisnud ehitustöid.

Nelja riigihankel osaleja seast pidas Tartu ülikool (TÜ) parimaiks ühispakkujaid AS Ehitustrusti ja OÜ Tallinna Ehitustrusti, kes järgmise 17 kuu jooksul lõpetavad raamatukogu kapitaalremondi. Tööd lähevad maksma ligi seitse miljonit eurot. Leping sõlmitakse pärast seaduskohase vaidlustamise tähtaja möödumist ehk kahe nädala jooksul.

Samal teemal

„Tööd on jagatud etappidesse, nii et esimese viie kuu jooksul saavad valmis fuajee, esimene korrus koos hoidlatega, teine korrus, uued trepikojad ning liftid,“ ütleb TÜ kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pagel, kelle sõnul saigi riigihange sel moel koostatud, et raamatukogu saaks lugejatele avada võimalikult kiiresti.

„Täpset avamise kuupäeva ei oska prognoosida,“ sõnab Pagel. „Pärast ehitamise lõppu tuleb ruumid sisustada, sisse kolida riiulid ja raamatud, see kõik võtab natuke aega.“ Kuid kindlasti jääb avamine juba järgmisse aastasse, möönab Pagel.

Pärast seda jätkub remont ruumides, kuhu külastajatel asja ei ole, need on keldrikorruse hoidlad ja olemasolevad trepikojad. Kolmandas etapis valmivad ülejäänud ehitustööd, sealhulgas raamatukogu esise väljaku lõpetamine.

„Eks omajagu aega võtab majasisene kolimine, sest praegugi on majas palju raamatuid,“ tutvustab Pagel tööde keerukust. „Ühed ruumid saavad korda, siis tuleb raamatud ümber kolida ja ehitaja saab tööd jätkata järgmistes ruumides.“

Milline olukord uut ehitajat ees ootab, seda teavad kaks ehitustrusti Pageli sõnul hästi: „Nad on objekti üle vaadanud, isegi mitu korda käinud, neil on selge pilt ees, mida teha tuleb.“

Raamatukogu eelmise ehitaja YIT Ehitusega, kes laskis vastu taevast kõik tähtajad, ülikoolil enam mingit tegemist ei ole, sõnab Pagel. „31. mail sõlmisime YIT Ehitusega kompromissi lepingu lõpetamiseks ja loodaks küll, et see asi on lõpetatud,“ ütleb Pagel.

Samal teemal

02.11.2018
Maja rahvast täis: Tartu Ülikooli raamatukogu on viimaks avatud
23.04.2018
GALERII | Pool on valmis: Tartu ülikooli raamatukogu teeb kolmapäeval uksed lahti
22.04.2017
Raamatukogu punnseisus: remont seisab, riigihanget pole, kohus ootab!
03.01.2017
AITAB: Tartu ülikool saatis YIT Ehituse objektilt minema