Maailm

Täiendatud kell 17.14

FOTOD | Šveitsis ründas seni tuvastamata mees mootorsaega viit inimest (44)

Toimetas Piret Kütt, 24. juuli 2017, 14:25
Foto: AP / Scanpix
Šveitsis Schaffhausenis sai seni tuvastamata mehe rünnaku tagajärjel viga viis inimest, neist kaks tõsisemalt. Politsei alustas Eesti aja järgi kell 17 pressikonverentsi, kus anti teada, et ühegi vigastatu elu pole ohus. Kurjategija on endiselt jooksus.

Ründaja on 51-aastane mees, kes elutseb metsas ja tõenäoliselt peidabki end seal. Mees olevat šveitslane. Kui kaua ta juba eraklikku eluviisi harrastab, pole teada.

Ajakirjanike küsimusele, kas ründaja võib olla Saksamaale põgenenud, vastas Schaffhauseni politseiülem Ravi Landolt, et praegu pole kurjategija asukoht teada.

Politsei hinnangul on mees väga agressiivne ja inimestel palutakse seetõttu tema märkamisel kohe politsei poole pöörduda. Saag on mehel ilmselt endiselt kaasas. Tõenäoliselt soovis ta rünnata just nimelt kindlustusfirma töötajaid.

Foto: AP / Scanpix

Pärast rünnakut suleti Saksa piiriga ühilduvad linnaosad, vahendab BBC. Sündmuspaigal on hetkel politsei, kiirabi ning päästekopterid, vahendab väljaanne politsei kõneisiku Cindy Beeri öeldut. 

Foto: AP / Scanpix

Pealtnägijate sõnul ründas mees oma ohvreid mootorsaega, vahendab The Telegraph. Praeguseks on seda kinnitanud ka politsei. 

Linna politsei teatab Facebookis, et rünnak toimus kohaliku aja järgi kell 10.39 büroohoones. Tagaotsitav on kiilas ning umbes 190 cm pikkune. Ilmselt põgenes ta valget värvi Volkswagen Caddyga.

Juhtunut ei käsitleta hetkel terroriaktina. Kohaliku ringhäälingu (SRF) andmeil olid vähemalt kaks kannatanut tervisekindlustusega tegeleva CSS-i töötajat.

Nüüdseks on SRF avaldanud ka kahtlusaluse foto ning teatatud on, et mees on kuulutatud tagaotsitavaks üleriigiliselt ning teda otsib ka Zürichi linna politsei.

Viimatise uudisena anti teada, et Schaffhauseni vanalinn on taas avatud ja tegutsevad ka seal asuvad kauplused.

Foto: AP / Scanpix

Samal teemal

25. juuli 2017, 22:50
Šveitsi mootorsaehull on vahi all
25. juuli 2017, 14:53
Šveitsis inimesi mootorsaega rünnanud mees kuulutati rahvusvaheliselt tagaotsitavaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee