Koer.Foto: Teet Malsroos
Toimetas Laura Nõlvak 24. juuli 2017 12:38
Eesti Loomakaitse Seltsi teatel tegutsevad Eestis kutsikavabrikud, kus loomi paljundatakse ja hoitakse väga halbades tingimustes. Seaduse abil on neid loomi keeruline kaitsta, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Kutsikavabrikud on ettevõtted, kus koeri paljundatakse, et teenida raha. Kutsikaid on vaja saada kiirelt ja palju, seega ei pöörata piisavalt tähelepanu loomade heaolule. Koeri paaritatakse liiga tihti ning pojad võetakse emadelt liiga varakult ära, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

obene 24. juuli 2017 18:19
Kassipoegade vabrikud on samaväärsed koerapoegade vabrikutega. Samuti valetatakse kassipoja vanus ja võetakse kassipoeg ema juurest varakult ära, sest siis saab emakassi jälle tiineks teha kui ta si toida poega. Endal konkreetne näide 300 euro eest ostsime Tallinnas aadressil Erika 5 Oksana
Zuyko käest Shoti madalakarvalise kassipoja. See polnud mitte 2 kuune, nagu omanik väitis, vaid 3 nädalane. Ta ei suutnud omastada kunsttoitu ja vaatamata Maaülikooli veterinaaride pingutustele, kus ta oli tilgutite all jne, kiisuke suri. Maksime veel raviraha 200 eurot. Seega lisaks tohututele emotsionaalsetele üleelamistele ka 500 eurot kahju.
Pidage nimi meeles: '''OKSANA ZUYKO, TALLINN, ERIKA 5. MÜÜB TÕUPABERITEGA KASSIPOEGI.
loomasõber olen, isegi konnakesi armastan 24. juuli 2017 16:20
Miks on need kaitsmise teemad kallutatud? Miks ei räägita paberitega paljundajatest kes ei vastuta oma toodngu eest, ei tunne huvi oma järglaste käekäigu vastu? miks kõikvõimalikud kaitseorganisatsioonid neid kaitsevad? kui kasvataja jagab oma järglased steriliseerimata ja ilma selle nõudeta, siis pole tal kaevelda pärast kui keegi neid edasi paljunbdab? samas ei tea mõni kasvataja midagi oma järglastest ja siis peab rahavas taas annetama. see ei ole normaalne. absoluutselt iga normaalne inimene kaitseb loodust ja loomi. rõhk sõnal normaalne. haigetega tegelegu vastavad organid. aga haigeid ei ole vajalik presenteerida. piinlik on vaadata ja see ei haaku loomakaitsega. veel arvan ma et jõhkrusega loomi kaitsta ei ole just ilus kuigi teatud kntingendile see sobib, sest saab ennast internetis tühjaks karjuda ja oma tapmisähvardusi loopida. ja veel küsin, et kes kaitseb loomakesi loomakaitsjate eest? (ruhnu põnni juhtum kus kassikene sai surma tõenäoliselt püüdmise käigus vigastada saamise läbi, roided olid kopsus. kõik see on netis lugeda). paberitega koera päästmise lugu mille maksis kinni eesti rahvas. kus on kasvataja vastutus, hoolivus kõik need mitu aastat kui ei teatnud isegi koera käekäigust? http://lemmikloom.delfi.ee/uudised/brayani-paastmislugu-interneti-kihama-loonud-tundmatu-ja-raske-te...
Ja siis justkui kompensatsiooniks võetakse hooldada sinna Hallike. Mõistagi vägivallaga võetakse ära. Kui seda kuskil mainida, siis loomakaitse solvub ja teatab et nemad tegelevad ainult loomadega. Tore! Ja nüüd siis manage silme ette pilt kus pisike roosa kleidiga 4 aastane türukukene jääb auto alla ja tal on kassipojake süles. Tuleb loomakaitse ja päästab kassikese, sest inimene saab ise hakkama, sest nemad inimesega ei tegele, las teised tegelevad etc.. Selline imidz on siis loodud rahvale endast ja kas seda tuleks tolereeida? Loomad ei ole loodud diivanipadjaks. Loom tahab elada temale väärilist elu. Kass toakassina on täiesti piinatud kass, sest ta ei saa püüda hiiri ja see on kassi ahistamine.
Kui mingit pealesurutud väärtust muudkui korrutatakse, siis hakkab see tunduma uue normaalsusena. Lihtsalt milleks tekitatakse pseudoprobleeme ma ei saa aru.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS