Maailm

NATO komandör: Vene luure üheks taktikaks on värvata etnilisi venelasi naaberriikidest (46)

Toimetas Piret Kütt, 24. juuli 2017, 11:45
Vene armee MoskvasFoto: AFP / Scanpix
Reuters on peatunud teemal, miks Ukraina relvajõud andsid Krimmi käest peaaegu et võitluseta ning miks NATO on valvas seoses Venemaa katsetega õõnestada sõjalist lojaalsust Ida-Euroopa riikides. 

NATO komandör sõnas väljaandele, et Vene luure üheks taktikaks, mida kasutati ka Krimmis, on värvata etnilisi venelasi naaberriikidest. Anonüümselt kõnelnud ametnik lisas, et tähelepanelikud ollakse eelkõige Balti riikide suhtes, kus on palju vene rahvusest inimesi. 

Samal teemal

Kuid NATO on samas seisukohal, et seda riski ei tohiks ka üle hinnata, kuna vene juurte olemasolu ei tähenda tingimata inimese lojaalsust Moskvale.

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles, et ta usaldab Eesti, Läti ja Leedu sõjavägesid. Siiski sõnas ta väljaandele: "Me peame olema alati valvsad. Me peame alati arendama oma luurevahendeid ja nägema ette kõiki katsed püüda kahjustada meie vägede lojaalsust."

46 KOMMENTAARI

k
KillaH 27. juuli 2017, 13:06
No aetakse jälle mingit hirmutamisjuttu. Mingi anonüümne keegi, kuskil midagi jorises. No õhtuleht, võta end kokku, kes selle jamaga kaasa peaks minema? See et venelane läänemerel oma muskleid punnitab, paneb teid selliseid artikleid kirjutama? Naeruväärne.
u
URAAA URAAAA URAAA 25. juuli 2017, 06:32
URAAA
Loe kõiki (46)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee