Laadin videot...
1
foto
Urmas Sõõrumaa Joogafestivalil (Tiina Kõrtsini)

Tänavusest joogafestivalist võttis osa ka ettevõtja Urmas Sõõrumaa, kes on tuntud spiritualist ja enesearengukeskuse TAO asutaja. Koos Äripäeva ajakirjaniku Rivo Sarapikuga anti festivalil seminar teemal "Mees ja tasakaal", kus räägiti meeste vaimsest ja füüsiliselt tervisest.

Antud töötuppa oli üllatuslikult kogunenud päris palju mehi, kuigi valdav ülekaal Joogafestivalil oli siiski naiste käes.

Aga miks siis ikkagi nii vähesed mehed jooga, meditatsiooni ja oma vaimse poolega üldiselt tegelevad? Kas mehed kardavad antud teemat puudutada, kuna see ei ole lihtsalt väga maskuliinne?

“Ma arvan, et nad ei karda, aga meestele on juba korra selline koorem kaela langenud. Esiteks on nad nõrgem pool kogu siin universumis, kui me võrdleme meest ja naist oma reservide, ressursi ja eluenergia mõttes. Teiseks on selline ajalooga kujunenud arusaam, et mees peab metsas saagi tooma ja turvalisuse kindlustama ja kui sa ei suuda, siis tuleb teine liigikaaslane ja võtab sinu koha üle ja teeb selle ikkagi ära. See surve on tal selline peal, et need pitserid mõjutavad teda nii palju, et ta ei suuda välja tulla ja mõtleb ikkagi, et sellel ajal kui naine käib seal joogatamas, et ma siis teen kodus midagi korda, või ehitan selle valmis, mille üle on juba tükk aega näägutatud,” arvab Sõõrumaa.

Miks Sõõrumaa meestele joogat ja meditatsiooni soovitab ja kuidas need praktikad tema enda elu parandanud on, vaata juba videost!

Jaga artiklit

33 kommentaari

I
ixoye  /   09:25, 26. juuli 2017
Ega eriti vahet ei ole kas on joogafestival, nõid Marilyn Kerro raamatuesitamine või mõni muu eneseabi ja spirituaalne sündmus, 90% publikust on ikkagi naised. Naised on rohkem mõjutatavad ja naiivsemad, arvates et probleemide lahendus seisneb endast kuskil väljaspool.
J
Jogin  /   21:57, 24. juuli 2017
See mees ei tea ju seda, et mediteerimise eesmärk pole mitte mõtete juhtimine vaid meele rahustamine ja kui see õnnestub, siis rahunenud meelega mailma uurimine. Ta ei tea ka seda, et meelerahustamiseks võib minna kaua aega, isegi aastaid ja isegi terve elu. Selle mehe näol on küll tegemist tõelise asjatundmatusega. Isegi tema enda huvi asja vastu on vildakas. Tõeliste joogide tegevus ei ole kambategevus. Üldlevinud on eesmärkide saavutamiseks eraldumine, mitte kampa kogunemine ja koos susserdamine. Mis käib selle mehe osalusel teatavasti kopsaka raha eest ja on seega tegelikult äriprojekt. Ka tulemus on vastupidine joogaprintsiipidega. Kuid muidugi mõista on igasugune võimlemine tervisele kasulik. Soovitan pigem lugeda Piiblit, kus on kirjas: õndsad on need, kes on vaimust vaesed...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis