(Markus Mikk)

Teepervel seisab sinivalge sõiduk, mille kõrval seisab „fööni“ käes hoidev vormis mees, kes mõõdab mööduvate autode kiirust. Märkad neid ja heidad kiire pilgu spidomeetrile, veendumaks, et sõidad lubatud kiirusega. Kuid juba välguvad vilkurid ja sinust möödasõitu teinud auto peetakse kinni. Vahest isegi mõtled: äh, paras!, ning jätkad sõitu.

Näed vastusõitvat autot ja mõtled endamisi, et vahest peaks teda teeääres seisvate "mentide" eest hoiatama. Välgutad talle tulesid ja vastutulija mõistab. Too juht heidab samuti kiire pilgu spidomeetrile ja aeglustab sõidukiirust. Ta hoiab hinge kinni, et politsei teda jumala eest maha ei võtaks, sest ta on paar tundi tagasi pidutsemise lõpetanud ja tahab end oma voodis kaineks magada.

Möödasõit õnnestub, kuid koju ta ei jõua. Sina aga loed järgmisel päeval uudist, et roolijoodik sõitis  vastutulevale autole otsa ja tolles kaotas elu kolme lapse ema. Pärast loo lugemist voldid ajalehe kokku ja mõtled – kust küll sellised inimesed tulevad?

Sa ei või kunagi teada, kes on see autojuht, kellele sa mõtled autotulesid välgutada, et hoiatada teda politsei eest. Liiklus ei muutu sellest turvalisemaks.

Jaga artiklit

43 kommentaari

R
Riks  /   09:27, 28. juuli 2017
Mina vilgutan edasi ja alati tõstan tänuks käpa püsti kui keegi mulle vilgutab :)
S
suvine aeg  /   23:08, 24. juuli 2017
uuudist pole, aga raha teenida vaja või mis? Võib tõesti nii olla, et vilgutamise tõttu otsustab mõni joomamees või autovaras enne politseid tagasi pöörata. Aga kui paljukest neid vargaid ja joomamehi on? Enamus autosõitjaid normaalsed inimesed ja pole see kümmekond km kiiremini sõit mingi maailmalõpp. Pigem tasub vaadata, mida triibuga või ka lillakad masinad teevad selleks et rikkujaid püüda. Ei usu nüüd küll, et maaomanikelt autode parkimiseks luba küsitakse. Üldse, see autode peituse mäng on arusaamatu. Nagu ka kiirusemaania. Rootsis näiteks sai kiirteel kiirust ületatud ja vastu sõitnud politseiauto vaid vilgutas tulesid, et võta hoogu vähemaks. Normaalne inimlik suhtlemine. Hea tunne jäi. Eesti škooda või kaubiku silmis oleksid igal juhul kurjategija olnud, keda on vaja taga ajama hakata.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis