Vene president Vladimir Putin telešõus andekate laste hariduskeskuses Sirius 21. juulil 2017.Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 21. juuli 2017 22:45
Venemaa president Vladimir Putin teatas, et ei ole veel otsustanud, kas ta osaleb taas Venemaa presidendi valimistel 2018. aastal, kirjutas Interfax.

"Ma ei ole veel otsustanud, kas ma jätkan tööd selles ametis, vaatan,“ ütles Putin täna telešõus andekate laste hariduskeskuses Sirius.

Putini sõnul on valimiskampaania alguseni veel aega. Ta rõhutas, et kõigepealt tuleb tal vastata "peamisele küsimusele“. "Maailmas on palju huvitavaid tegevusi. See ei tähenda, et ma pean tegelema üksnes memuaaridega. On ühiskondlikke organisatsioone, on teisi, minu jaoks väga huvitavaid suundumusi nagu näiteks ökoloogia." Tema sõnul kõlab see tänapäeva ja tuleviku jaoks väga perspektiivikalt. "Kui te olete tähele pannud, siis olen ma mitu aastat järjest sõitnud teadlastega erinevatele üritustele, mis on seotud tiigrite, karude, valgevaalade jt haruldaste loomadega," rääkis Putin.

Lisaks rõhutas ta, et ei kavatse tulevikus muuta Venemaa põhiseadust riigipea võimul oleku tähtaja pikendamiseks.

Venemaa president valitakse iga kuue aasta tagant.

Samal teemal

Kommentaarid  (74)

ohoh 23. juuli 2017 16:29
Diktaator loobub troonist?
T.Mets 23. juuli 2017 10:58
Meiesuguse pisiriigi kasuks on kui suure naaberriigi eesotsas on arukas mees, nagu on seda rahva poolt valitud praegune Venemaa president
2XY 23. juuli 2017 16:05
Vaatamata kõigele on Putin meile parim Venemaa president.Venemaa on ohlik kui ta on majanduslikult tugev. Putini ajal ta selleks ei saa. Putin on tülis kõigi arenenud maade ja lähinaabritega. Seetõttu ei tule Venemaale sinisilmsete ja kasuahnete läänemaade investorite rahasid ega kaasaegset tehnoloogiat. Niipea kui Venemaa sai veidi jalad all tänu kõrgetele naftahindadele hakkas ta rahva juubelduste saatel laiendama oma territooriumi. Nii oli see 2008 aastal kui võeti ette Gruusia ja 2014 aastal Ukraina.Kogu vähene ressurss on praegu suunatud sõjatööstussele nagu Põhja Koreas. Lihtrahvas imegu käppa ja tagugu vastu rinda "Krimm naš".Loota, et peale Putinit muutub Venemaa demokraatlikuks riigiks on suur naiivsus.Venemaa saatuseks on diktatuur või anarhia. Mõlemad on halvad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS