Paul Kerese monument Tallinnas Tõnismäel.Foto: Arno Saar
Toimetas Kristin Aasma 21. juuli 2017 17:29
Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa sõnul on Eesti male suurmeistri Paul Kerese monument seoses kesklinnas Pärnu maantee, Tõnismäe ja Hariduse tänava vahelises kvartalis alanud ehitustöödega ajutiselt ümber paigutatud, kuid see paigaldatakse tagasi hiljemalt ülejärgmise aasta 30. maiks.  

Tallinna linn ja Redmont Invest AS sõlmisid 2011. aastal kokkuleppe, millega seati omandireformi käigus tagastatavale Tõnismägi 11a / Pärnu mnt 44 maaüksusele Tallinna linna kasuks tähtajatu ja tasuta isiklik kasutusõigus. Kasutusõiguse alaks on Paul Kerese monumendi alune kinnistu osa pindalaga 1163 m²  ja sisuks linna õigus omada isikliku kasutusõiguse alal monumenti koos haljastuse, valgustuse ja juurdepääsuteega, edastas Raepress.

"Lepiti kokku, et maaüksuse detailplaneeringu koostamisel tuleb Paul Kerese monumendi avalikuks ja väärikaks eksponeerimiseks kavandada Pärnu maantee poolsele küljele avalikult kasutatav väljak,“ nentis Taavi Aas. "Kuna aga ehitustegevuse tulemusel võib monument ohtu sattuda, siis on hetkel ka monument ajutiselt ümber paigutatud ohutusse kohta, mis aga pärast ehitustegevuse lõppu tagasi paigaldatakse.“

Seoses alanud ehitustöödega on Redmont Invest AS-l lubatud Paul Kerese monument ehitustegevuse ajaks ajutiselt ümber paigutada. Vastava loa andis Tallinna Linnaplaneerimise Amet tänavu 17. juulil ning monument tuleb tagasi paigaldada hiljemalt 30. maiks 2019.