Galeriid

GALERII | Emajõe suveteater kolis aguli tagahoovi (4)

Aigi Viira, 21. juuli 2017, 13:20
 Aldo Luud
Poleks lavastaja Ain Mäeots koolipoisina Oskar Lutsu jutustusest "Tagahoovis" nii sissevõetuks saanud, et selle tuules lavakunstikooli õppima kihutas, jäänuks  Emajõe suveteatril see lugu Karlova linnaosa majaõuel tegemata. "Mõtlesin keska ajal, et tahaksin seda kunagi lavastada," muigab Mäeots. "Nii lihtne see otsus oligi, mis sai tehtud mitukümmend aastat tagasi."

Tõsi, nüüdse äsja esietendunud tükk, mis valminud Lutsu jutustuse tuules kannab nime "Tagahoovish" ning žanrimääratlust "lõputu grill kahes vaatuses".  Laval lisaks Lutsu loodud tüüpidele ka kodanikud tänasest päevast, teiste seas esoteerikuid, padugrillijaid ja taimetoitlasi. "Lutsu inimesed on nii ehedad, kõik on nii jabur ja natuke kurb, aga tundub väga päris – eks see teebki kirjanikust suure kirjaniku," kiidab Mäeots Lutsu. "Kui aga hakkasime nüüd reaalselt mõtlema ja tükki tegema, siis hakkasime koos Kiti Põlluga mõtlema, missugune on elu praegu tagahoovis. Ning lasime fantaasial lennata. Noppisime võimalikust tüüpide galeriist, kes Karlovas ja Supilinnas ringi käivad, huvitavamad üles."

4 KOMMENTAARI

v
Vidrik 21. juuli 2017, 23:42
Kümmekond aastat tagasi tegi Vilde-rahvateater Tartu Tähe tn räämas siseõues ka Tagahoovi, väga meeldis, siiani meeles too villa Hortensia, hiromant P...
(loe edasi)
n
näitleja 21. juuli 2017, 17:42
jessica kostla ,kus teatris muidu mängib?
Loe kõiki (4)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee