PEEP PÕDDER Foto: Teet Malsroos
Eesti Päevaleht 21. juuli 2017 11:35
SA Jõgeva haigla juhi ja Tallinna linnapea Edgar Savisaare ihuarsti Peep Põdderi sõnul on haigekassa raportis mainitud operatsioonijärgne suremus 12% mõnevõrra eksitav.

"Tahaks veel kord rõhutada, et kõik haiged, keda eelmisel aastal Jõgeva haiglas opereeriti, on elu ja tervise juures, täpselt nii nagu olid seda eelmisel aastal need patsiendid, keda üle-eelmisel aastal Jõgeva haiglas opereeriti," kirjutas Põdder.

Ta selgitas, et kuna Jõgeva haiglas sooritatakse vaid plaanilisi kirurgilisi lõikusi, peamiselt opereeritakse kurgumandleid, adenoide, songasid, veenilaiendeid ja nahaaluseid rasvkasvajaid, on nendesse surra väga keeruline.

Kust siis tuleb aga haigekassa raportis esitatud 12% suremus 30 päeva jooksul pärast operatsiooni. Põdderi selgitusel tehakse keerulisemad operatsioonid suurtes haiglates, Jõgeva haigla patsientide puhul Tartu ülikooli kliinikumis.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

Mari 21. juuli 2017 15:08
Jõgeval on väga viisakas värk , kõik töötajad on vanad alla 50 pole vist kedagi Peaarst on ka viisakas liigub ikka haiglas ringi kui vähegi mingi häda tekib ikka soovitaks Jõgeva haiglat vähemalt teenindamine on viisakas ja südamlik
margus 21. juuli 2017 20:50
Statistika järgi on Jõgeva haiglas suremus 12% mis on vabariigi suuremaid.
no 21. juuli 2017 14:39
niipalju, kui mina tean, viiakse kõik raskemad haiged Jõgevalt Maarjamõisasse.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS