Eesti uudised

Eesti esimene ristimismaja sai õnnistuse nii preestrilt kui ka taevalt (1)

Asso Ladva, 21. juuli 2017 04:00
KOHE HAKKAB TALITUS: Eesti Kunstiakadeemia õppejõu Hannes Praksi juhendamisel valmis Tartu lodjakoja juures ristimismaja, mis täna sai kõikide kommete kohaselt sisse õnnistatud.Foto: Aldo Luud

«Täitus minu ammune unistus,» räägib ristimisparve õnnistanud Tartu Pühade Aleksandrite koguduse preester Vadim Rebase, kes on alati soovinud ristimistalitust toimetada iidsete õigeusu kommete kohaselt jões. Eile andis õnnistamisse oma panuse ka taevaisa, lastes vihmal sadada.

Kui kunstiakadeemia tudengite praktikatööna valminud parvemajake sai eile seestpoolt kastetud pühitsetud veega, siis ülevalt laskis taevaisa sadada vihma. Preester Vadim oli sellise asjade käiguga rahul, nii sai vastne pühakoda õnnistuse nii seest kui ka väljast. Nüüdsest ujub Emajõe peal tõeline pühakoda.

«Idamaades on ujuvaid templeid küll, meie jõudsime ristimismaja ehituseni Soomaa ujuva arhitektuuri suvekooli kaudu,» ütleb ristimisparve ehituse eestvedaja, Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna juhataja Hannes Praks, kes oli ka osaline palju soodsat vastukaja äratanud metsaruuporite ehitamisel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.10.2017
Imeteod ja märtrisurm: kuidas sünnivad tänapäeval pühakud?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee