Maailm

Slovakkia peaminister: Ida-Euroopasse müüakse kehvemat kaupa (24)

Toimetas Piret Kütt, 20. juuli 2017, 17:12
Slovakia peaminister Robert FicoFoto: AP / Scanpix
Slovakkia peaminister Robert Fico sõnab, et Lääne-Euroopas ja Ida-Euroopas saadav kaup, eriti aga toit, pole võrreldavad, kuna ida pool on kauba kvaliteet märksa kehvem.

Fico viitas pressikonverentsil näiteks sellistele toodetele nagu kalapulgad, kohv ning pesuloputusvahend, vahendab The Times. Fico sõnul on ida-eurooplastel aeg nõuda sama kvaliteetset toitu, millega on harjutud Lääne-Eurooplas.

Samal teemal

Peaminister tõi näiteks, et Iglo Slovakkias müüdavatel kalapulkadel on kala sisaldus 58%, kuid Austrias müüdavatel 65%. Pakk kaalus idas 280 gr, läänes 300, kuid toote hinnaks oli mõlemal juhul 2 eurot ja 99 senti. 

Fico sõnul on probleem tõsine ning ta tõstatab teema koos Tšehhi, Poola ja Ungari liidritega.  

Kui Euroopa komisjon antud küsimuse lahendamises ebaõnnestub, kavatseb Fico tegutseda selles suunas, et kehtestada osadele toodetele impordipiiranguid.

24 KOMMENTAARI

m
20. juuli 2017, 22:21
mida selles viimases kommentaaris küll modereerida on? Paluks kohe välja tuua ,miks seda kommentaari ei lubatud läbi Palun vastake avalikult!
i
20. juuli 2017, 22:20
ida euroopasse veetaksegi lääne euroopa sodi Nii on toiduainetega,riietega ja tehnikaga .Viimane on peamiselt Hiinas toodetud ja kõlbab vaid riiulile ...
(loe edasi)
Loe kõiki (24)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee