Eesti uudised

Kes on Eesti Posti nõukogu uued liikmed? (3)

Marvel Riik, 20. juuli 2017 14:44
Hiljuti ABB juhi kohalt pensionile läinud Bo Henriksson võtab uuesti kätte juhtohjad. Seekord Eesti Posti nõukogus.Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia
Eesti Posti nõukogus on ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo soovil tehtud suurpuhastus. Välja on vahetatud kõik senised liikmed.

Kui kõik läheb plaanipäraselt ja nõukogu vastsed liikmekandidaadid on jaasõna öelnud, saab Eesti Posti nõukogu esimeheks Bo Henriksson. Soomlane on rohkem kui 20 aastat juhtinud Eestis rahvusvahelist tööstuskontserni ABB. Tänavu kevadel teatas Henriksson, et läheb pensionile, et endale rohkem aega leida. Enne seda oli Henriksson aastaid Eesti kõrgeima palgaga tegevjuht.

Nõukogu teiste liikmete hulka kuuluvad Priit Kongo, Indrek Laul, Lauri Paeveer ja Regina Raukas.

Priit Kongo on eelkõige tuntud IT-ettevõtte Net Group tegevjuhina. Oma kõige tähtsamaks äripõhimõtteks on Kongo nimetanud enese ümbritsemist targemate inimestega.

Indrek Laul on Estonia klaverivabriku omanik, Ameerika Kaubanduskoja Eestis president ja Arvo Pärdi keskuse nõukogu liige.

Lauri Paeveer, kes on ainsana suutnud eelmistest nõukogu liikmetest säilitada enda koha, aitab muul ajal LHV-d turustada. Paeveer on läbi aegade kõige edukam kaubamajades inimestele LHV pensionisambaid pähe määrinud „nuhtlus“.

Regina Raukas on majandusministeeriumi analüütik ehk minister Palo alluv. Parteidesse ei kuulu neist ükski.

AS-i Eesti Post nõukogu esimehe tasuks määrati 1200 eurot kuus ja nõukogu liikme tasuks 600 eurot kuus.

Nõukogust kutsuti tagasi Raul Kudre, Mario Lambing, Toomas Leito, Merike Saks ja Veiko Tišler.

Samal teemal

20.07.2017
Palo saatis Eesti Posti nõukogu laiali

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee