Eesti uudised

Taavi Aas: IRLi soov tasuta ühistransporti kaotada ei lähe läbi (30)

Toimetas Kristin Aasma, 19. juuli 2017 18:02
Taavi AasFoto: Robin Roots
Isamaa ja Res Publica liidu idee Tallinna tasuta ühistranspordile lõpp teha ei lähe läbi, ütles Tallinna tegevlinnapea ja Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas.

IRLi liige Kaido Kukk soovitas hiljaaegu “tõmmata vesi peale Savisaare pärandile” ja muu hulgas ka tasuta ühistranspordile. (16.07, Delfi), edastas Keskerakonna turundusjuht Oliver Läll. 

“Tasuta ühistransport on toonud Tallinnale hulgaliselt uusi elanikke,” ütles Aas. “Pealegi on sellest saanud meie rahvusvaheline edulugu. Alles tänavu kevadel käis Tallinna linna delegatsioon Põhja-Prantsusmaal Dunkerque'is, kus Tallinnast inspireerituna minnakse samuti üle tasuta ühistranspordile. Tasuta ühistransport on end õigustanud Tallinnas ja me ei kavatse IRLi ettepanekut vastu võtta. Tasuta ühistransport jääb."

IRLi saadik volikogus kirjutas, et “Valimiste eel kiirkorras kehtestatud tasuta ühistransport ei ole oma eesmärki täitnud ja linlasi ühistranspordiusku veenud." 

Aasa sõnul näitab IRLi kriitika veeremi uuendamise teemal seda, et saadikud pole ilmselt bussi ega trammiga sõitnud, sest Tallinna tänavail liiguvad uued Volvo hübriidbussid ja Hispaania trammid. Keskmine Tallinna Linnatranspordi ASi bussi vanus on kaheksa aastat. 

Aas osutab veel, et viimatine uuring “Elanike rahulolu Tallinna linna avalike teenustega” näitas, et Tallinna ühistranspordi olukord on viimase 12 kuu jooksul muutunud 46% küsitletute arvates paremaks. 

“Tallinna Linnatranspordi ASi andmetel on sõitjate arv 11 protsendi jagu kasvanud ja tegutseme selle nimel, et see tõuseks veel. Meie eesmärk peaks olema inimesi veenda rohkem bussi ja trammiga sõitma, mitte vastupidi, nagu piletit taas kehtestades juhtuks,” sõnas Aas.

Samal teemal

19.07.2017
Taavi Aas: rahvas toetab Reidi teed
27.06.2017
Aas: Haabersti ristmiku ümbrus saab ligi 300 uut puud ja üle 1600 põõsa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee