Sigmar Gabriel. (AFP/Scanpix)

Juuni lõpus jõustus Euroopa Liidu otsus pikendada Venemaa vastu suunatud majandussanktsioone kuue kuu võrra ehk 31. jaanuarini 2018. Saksamaa välisminister, sotsiaaldemokraat Sigmar Gabriel ütles värskes intervjuus ajakirjale Focus, et tema arvates tuleks hakata sanktsioone samm- sammult pehmendama.

Sigmar Gabriel meenutas, et Euroopa Liidu otsuse järgi tühistatakse sanktsioonid sajaprotsendiselt alles siis, kui on täidetud ka Minski kokkulepped, mis näevad ette Ukraina olukorra normaliseerimise. Saksamaa välisminister peab seda teostamatuks. Tema meelest oleks õigem hakata sanktsioone väikeste sammudena kaotama, näitamaks, et liikumine rahu suunas tasub end ära. Tänavu juba kolm korda Putiniga kohtunud Gabriel ütles, et mitte ainult Venemaa ei peaks mõjutama separatiste, vaid USAgi peaks seda tegema.      

Jaga artiklit

23 kommentaari

N
nujah  /   19:36, 20. juuli 2017
kas ulatame venemaale ka sel korral abistava käe, kui Hiina siberit üle võtma hakkab? Praegu nad laevatavad oma paate Läänemerel, eks harjuta Peterburi vallutust. Venelaste -sakslaste koostöö ühise euroopa vallutamise osas ajaloos vist erilisi küsimärke ei tekita, oli ainult ajastamise küsimus! Aga mis siis saanuks, kui venelased oma plaanide kohaselt esimesena oleks saksamaad rünnanud paar nädalat hiljem. Soome lipitseb venemaaga, et sõjast eemale jääda, nüüd siis saksamaa ka! Vene-Hiina sõda on juba alanud- küsimus on millisele poolele liikuda- nagu ikka venelaste poolele!
T
Tanel Ranna  /   16:03, 20. juuli 2017
Jah

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis