Foto: Martin Ahven
Siim Randla 19. juuli 2017 04:00
Iiri kohus andis politseile aega tõendite esitamiseks väidetavalt mõrva kavandamise kahtlusega vahi all oleva Imre Araka asjas, kes kinnitab, et politseil on probleeme mobiili SIM-kaardi avamisega.

Aprillis vahistati Iirimaal Hutchi ja Kinahani jõukude vahelise vaenutegevuse uurimise käigus kolm meest. ERRi teatel süüdistab kohus Arakat Põhja-Iirimaal James Gately mõrva kavandamises ajavahemikul 3.–4. aprillini.

"Kogu komplikatsioon on selles, et süüdistuse tähtsamad elemendid on kaks SIM-kaarti, mida mendid ei suuda avada," kirjutab Imre Arakas oma Facebooki lehel.

"Võiksin need avada, kui mendid laseksid mul avamisel koos advokaadiga juures olla," lisab ta.

"Mulle oleks see hea, kuna süüdistus laguneks täielikult. Mendid aga tahaksid, et ma annaks neile koodid ja nad saaksid omaette nokitseda.

Võttes aga arvesse kui meelevaldselt nad siiani on fakte tõlgendanud ja mugandanud, ei saa seda teps mitte lubada," teatab Arakas. 

"Nii et kohtus näeme..."

Juulis oli Araka asjas uus kohtuistung. Araka väitel andis kohtunik politseile kaks nädalat tõendite esitamiseks.

Iiri kohtust kinnitati Õhtulehele, et see on praeguste lubade tavapärane uuendamine. Õhtulehele teadaolevalt pole kohtus jõutud asitõendite kuulamiseni ega argumentide esitamiseni.