PIKAMAASÕIDUKS LOODUD: Edelaraudtee rongid on end tõestanud Tallinna-Peterburi-Moskva liinil. (Alar Truu)

Edelaraudtee tahab tulla Elroni kõrvale Tallinna-Tartu liinile varem Peterburi sõitnud rongidega. Nii loodetakse rahuldada kasvavat nõudlust lisarongide järele, sest Elronil uusi ronge pole.

Teisipäeval Edelaraudtee juhiga kohtunud Tartu linnapea Urmas Klaas põhjendas raudtee atraktiivsuse kasvu sellega, et Ülemiste transpordikeskuse väljaehitamine muudab ülemineku ühelt transpordivahendilt teisele mugavaks ja kiireks, vahendab ERRi uudisportaal.

“Kui investeeritakse järgmised rahad raudtee liikumiskiiruse tõstmiseks, mis on siin plaanis lähimatel aastatel viia 135 km/h tunnis, siis see teeb Tartu raudteejaamast Ülemisteni ehk lennujaama jõudmiseks tund ja 45 minutit,” lisas Klaas.

Linnapea sõnul pöördus Edelaraudtee tema poole ning lubas lisaronge tuua juba "kasvõi homme".

"Need on samad rongid, mis varem sõitsid Peterburi vahet, kuue vaguniga mahutavad need kuni 584 reisijat, lisaks on ka restoranvagun," ütles Pinsel, kelle hinnangul võivad nende rongide hoolduskulud olla ligi poole väiksemad Elroni omadest: "Tuleb teha liiklusgraafikud, selle alusel hooldused, aga ma arvan, et võib tulla sinna poole kanti jah."

Jaga artiklit

35 kommentaari

T
tule taevas appi  /   02:06, 20. juuli 2017
Ja anna eesti rahvale tagasi 50 aasta vanused rongid, millega Vichmann eestlasi 20 aastat meie oma raha eest vedas. Taevas halasta, päästa Eesti maa ja rahvas niisugusest kohtlemisest...
V
Väga ootame  /   19:14, 19. juuli 2017
NORMAALSET rongi, kus on ruumi ja kus ventilatsioon ei puhu näkku (porganditel on jube ventilatsioon, lausa rõve tuuletõmbus), kus on eraldi vagun elajate (loomade) jaoks. Porgandites hauguvad ja haisevad loomad reisijate kõrval nii et süda läheb pahaks. Kes küll tellis sellised ubrikud (Partsi porgandid) eesti rahva piinamiseks. Pühapäevane reis Tartust Tallinnasse oli hullem kui küüditanute vedamine. Ootame väga, väga, väga edelaraudtee tulekut ja enam porgandiga elus ei taha sõita.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis