Sisuturundus

SÄRTSU SUVESSE | Suvi pole läbi! Naudi veemõnusid, kui Sinu aias on välimassaaživann! 

Arcticspas.ee, 18. juuli 2017, 16:05
Välimassaaživannid ning basseinid toovad pere ja sõbrad vaba aja veetmiseks kokku ning pakuvad igapäevast teraapiat hingele ja kehale nii suvel kui talvel. Nende positiivsest mõjust tervisele on tehtud mitmeid uuringuid, aga kuidas siis ikkagi valida õige toode, mis vastaks just teie vajadustele, oleks säästlik ja samas ei muutuks mõne aastaga kasutuskõlbmatuks?

Õige massaaživanni või basseini valimine on paljudele keeruline ning seega korralikult eeltööd teha. Arcticspas toob välja mõned punktid, millele vanni või basseini valimisel tasub tähelepanu pöörata:

Kas tegemist on lihtsalt mullivanniga või veemassaaži pakkuva tootega? Erinevalt tavalistest mullivannidest on massaaživannid varustatud erinevate veedüüsidega, mis imiteerivad masseerivaid liigutusi. Lisaks on massaaživannidel tihti lai lisafunktsioonide valik, kuhu kuuluvad ka mullivanni omadused, aga veel palju teisi funktsioone nagu aroomi-, heli- ja valguseteraapia.

Millised on vanni funktsioonid ja nende kohandatavus – kas need vastavad teie ootustele? Pöörake tähelepanu düüside reguleeritavusele ja pihustatava veejoa mõjule teie kehale ning kas neid on võimalik vajadusel sulgeda. Samuti uurige kõigi lisaseadmete kvaliteedi ja võimaluste kohta ning kas neid saab hiljem vastavalt soovile juurde lisada.

Milline on sisu? Kas istmed on ergonoomilised – ärge häbenege vanni istuda ja ise järgi proovida. Mõelge põhjalikult läbi mitu istekohta või lamamisistet peaks seal olema ja kas peres on väikelapsi ning neil on ohutu seal viibida? Kas basseinis on piisavalt ruumi ujumiseks ja kas seda saab ikka talvel vabalt kasutada mõistliku tarbimiskuluga? Istmete paiknevus ja kuju võiks vastata teie ootustele ka mitmete aastate pärast, sest vastupidiselt seadmete ja lisafunktsioonide lisamise võimalusele ei ole sisu kuju ehk vorm muudetav. Pöörake ka tähelepanu materjalile ja selle garantiile. Sisu purunemisel võib olla odavam uus vann või bassein osta.

Kuidas on soojustatud? Pöörake tähelepanu kuidas on väliskest, põhi ja kaas soojustatud ning kas elektriseadmed ja torud on soojas, on need soojustuse sisse peidetud või paiknevad lausa külmas. Parim lahendus on kui seadmed asuvad vanni väliskesta ja sisu vahel soojas ruumis. Sellisel juhul suunatakse seadmetest tekkiv soojus otse vannivette, mis vähendab tarbimiskulu kuna vett ei soojendata ainult spetsiaalse soojendiga. Samuti on kõik seadmed siis külma eest kaitstud, sest isegi elektrikatkestuse korral hoiab soe vannivesi seadmed ja torud pikalt soojas.

Kas sellel on kinnine ja vastupidav põhi? Kõige vastupidavam on klaaskiudpõhi. Närilised ega putukad ei tohiks kere sisemusse pääseda ja see peaks kannatama erinevaid ilmastikutingimusi. Näiteks plastikmaterjalid võivad pakasega mureneda või suure koormuse all väsida. Samuti on oluline vanni paigalduslihtsus, sest osad tooted eeldavad betoneeritud aluspõhja või lausa eraldi maa-alust ruumi.

Kui paks on väliskest? Mõned on väga õhukesed ja suure soojuskaduga. Lisaks võivad need palju müra tekitada ja rikkuda veemõnude nautimise.

Milline on vanni kaas? Niiskust imenduv kaas muutub käsnaks ja hallitab. Halvasti soojustatud kaas põhjustab soojakadu. Rasket kaant on keeruline liigutada, kuid nõrk kaas ei kannata lume ega inimese raskust. Tuleks leida vastupidav kuid lihtne lahendus.

Kui lihtne on vanni hooldada ja lisaseadmeid hiljem paigaldada? Täisuretaanvanne (vahtu täis lastud) on keerukas parandada, sest torustik jms seadmed paiknevad uretaani sees ja mootorid jäävad elektrikatkestuse korral külma ruumi. Ligipääs on sellisel juhul kulukas kuna kõik tuleb lahti lõhkuda ja samuti on keeruline lekkeid avastada. Küsige ka filtrite omaduste ja nende vahetuse lihtsuse kohta. Samuti uurige vee puhtuse säilitamise viiside ja lihtsuse kohta. Osadel tootjatel on olemas automaatsed süsteemid, mis hoiavad nii aega kui raha kokku.

Kui suur on energiakulu ja kuidas seda tõendatakse? Olge ettevaatlikud, kui konkreetsus puudub ja tuginetakse ebamäärastel arvutustel. Küsige tõendeid või kirjalikku kinnitust väidete kohta.

Pidage meeles, et kõige odavam lahendus võib osutuda lühiajaliseks ja üllatada kõrgete tarbimis- ning hoolduskuludega. Samas kallimad tooted peavad olema seda väärt ja müüja peaks oskama selgitada, mille eest maksate. Küsige julgelt, miks üks või teine lahendus on sellise hinnaga või tooge võrdlus mõne teise tootja pakkumisega. Samuti on soovitav otsida internetist teiste tarbijate kommentaare tootjate ja nende teenuse kvaliteedi kohta ning uurida kui palju on üks või teine ettevõte üldse põhjamaises kliimas müünud.

Kui olete teinud õige valiku, saab massaaživannist või basseinist teile lahutamatu perekaaslane mitmeteks aastateks. Lisaks kvaliteetajale perega või sõpradega on massaaživann kui "pärl" teie aias, mis ilmestab ja lisab soojust teie kodule.

Vaata täpsemalt SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee