Maailm

Pulm jäi ära: pruut annetas pidusöögi kodututele (5)

Aadu Hiietamm, 18. juuli 2017 17:55
HEATEGU: Pärast pulmapeo ootamatut ärajäämist otsustas pruut serveerida pulmatoidu kohalikele kodututele ja vaestele. Foto: AP/Scanpix
Ameerika Ühendriikides Indiana osariigis elav Sarah Cummins (25) valmistus ligi kaks aastat pulmapeoks, mis maksis 30 000 dollarit. Nädal enne elu ilusaimat päeva selgus, et pulmapidu jääb ära. Pruut otsustas, et pidusöök toimub ikkagi, ning annetas selle kodututele, vahendab ajaleht Indianopolis Star.  

Miks pulmapidu ära jäi, keeldus 25aastane farmaatsiaüliõpilane Sarah Cummins avaldamast. Ta ütles vaid, et suurema osa pulmasöögi maksumusest oli tasunud nüüdseks juba endine peigmees Logan Araujo, kes oli ka nõustunud otsusega kutsuda pulmakülaliste asemel pidusöögile kodutud ja puudust kannatavad perekonnad. 

Tegemist oli hädalahendusega, sest pulmapeo korraldajaks olnud Indianapolise eeslinnas Carmelis asuv hotell The Ritz Charles keeldus juba tasutud ettemaksu tagastamast. 

Sarah Cummins võttis ühendust kohaliku heategevusorganisatsiooniga ning tutvustas oma ideed. See kiideti heaks ning laupäeval, 15. juulil serveeriti hotelli nooblis söögisaalis kodututele ja vaestele tõeline pidusöök. Külalisi aitasid riietada kohalikud ettevõtjad, kes annetasid ülikondi, kleite, ehteid ja muud vajalikku. 

"Ma leian, et näen nendes riietes üsna hea välja," ütles üks külalistest, viimased kolm kuud kodutute varjupaigas elav Charlie Allen. 

Külalistele pakuti lihapalle, kitsejuustu, kanafileed artišokiga ja loomulikult pulmatorti. Toite aitasid serveerida Sarah Cummins ise, tema ema ja tädid ning algselt pulmakutse saanud sõbrad. 

Ära ei jäänud ka kavandatud pulmareis. Pühapäeval lendas Sarah Cummins koos emaga Dominikaani vabariiki.

Mida aga teha pulmakleidiga, seda Sarah Cummins veel ei tea. "Nii valus on sellele mõelda," ütles ta ja poetas pisara.

Samal teemal

29.08.2017
Tallinna kodutud pidasid spordipäeva