Foto: Aadu Hiietamm
Aadu Hiietamm 18. juuli 2017 16:41
Liepaja kohus mõistis karistuse kahele poisile (sündinud 1999. ja 2000. aastal), kes mullu septembris tapsid 15aastase sõbra ning panid laiba teo varjamiseks põlema. Üks poistest läheb vangi 11 aastaks ning teine kümneks ja pooleks aastaks, vahendab Läti meedia. 

Liepaja 6. keskkooli 9. klassi õpilane, 15aastane Egil Kulikauskas jäi kadunuks mullu 24. septembril. 5. oktoobril leidis 79aastane naine metsas juhuslikult poolpõlenud surnukeha, mida pidas mannekeeniks. Ta helistas siiski politseisse ning siis selgus, et tegemist oli Egil Kulikauskase surnukehaga. 

Kolm päeva hiljem pidasid politseinikud kinni kaks kahtluse alla sattunud poissi, kes eitasid tapmist. Tegemist oli Egili sõpradega ja kolmik veetis sageli koos aega. Poisid võeti kohtu otsusega 19. oktoobril vahi alla. Uurimisel selgus, et üks kahtlusalustest oli võtnud tapetu telefoni ja selle maha müünud. 

Pärast pikka aega kestnud salgamist tunnistasid poisid süüd. Nad rääkisid, et tarvitasid kolmekesi tol saatuslikul päeval alkoholi ning pöörasid mingil põhjusel  tülli. Kaks poissi läksid koos Egilile kallale ning lõid raevuhoos talle kiviga pähe. Seejärel võtsid nad laibalt riidelt ning järgmisel päeval valasid selle põleva vedelikuga üle ja süütasid. 

Kuna mõlemad kurjategijad on alaealised, oleks maksimumkaristus olnud 12 aastat vanglat. Kohus mõistis pisut väiksemad karistused.

Kohtuprotsess toimus suletud uste taga. Veel ei ole teada, mis sai tapetud poisi vanemate nõudmisest, et kurjategijad maksaks neile 100 000 eurot valuraha.