Foto: Kaader Priidu Aardam videost
Toimetas Liis Vaksmann 18. juuli 2017 13:48
Täna hommikul võis mandri ja Muhumaa vahelises väinas näha suurt vesipüksi, mis köitis mitmete reisijate pike.

"Söitsin 10.15 praamiga Kuivastust Virtsu ja ühel hetkel ütles kapten kölaritesse, et Viirelaiu taga paistab Vesipüks. Läksin ka välja uudistama ja nii pirakat vesipüksi mina varem näinud pole," rääkis suure vesipüksi videosse saanud Priidu Aardam.

Mehe sõnul sai vesipüksi tegevust jälgida 10-15 minutit. "Minupoolsesse laeva otsa oli vesipüksi vaatama kogunenud vast 15 inimest ja palju oli ka välismaalasi. Mis teisel pool laeva toimus, seda ma ei tea. Väljas sadas ka, paljud vaatasid ilmselt aknast ka," kommenteerib Aardam, kui paljud võisid täna hommikusest vaatemängust osa saada.

Teiste uudistajate seas oli ka muusik Jaagup Kreem, kes alustas oma hommikust teekonda Sõrvest. "Päike paistis ja oli soe. Mõned kilomeetrid pärast Kuressaaret pidin vihmakad selga ajama. Ja siis tuli selline padukas, et vaevu jõudsin ratast kinni hoida. Maanteel vesiliug ja väga tugev tuul. Ja siis, kui jõudsin Kuivastusse nägin merel ka vesipüksi... nii suurt ma polnudki varem näinud. Nagu filmis! Kõik, kes täna tsiklitega maanteel, olge hoitud ja sõitke rahulikult. Teid oodatakse koju!!!" kirjeldas Kreem talle osaks saanud vaatepilti sotsiaalmeedias.