65
fotot
Paljude maardulaste palvel otsustas Maardu linnavalitsus jäädvustada kauaaegse linnapea mälestus ja püstitada Georgi Bõstrovile ausamba (Viktor Burkivski)

17. juulil tähistas Maardu 37. linna staatuse saamise aastapäeva kauaaegse linnapea Georgi Bõstrovi mälestussamba avamisega.  Pidulik tseremoonia toimus Kellаmäe pargis.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on Maardu linnal põhjust tunda uhkust oma mineviku üle, millele on suure panuse andnud Georgi Bõstrov. „Tema nimi on kahtlemata jäänud Maardu ajalukku ning paljud inimesed jäävad mäletama kõike head, mida Bõstrov linna heaks tegi.  Tema mälestussamba avamine Kellamäe pargis avab ühtlasi ka Maardu linnapäeva tähistamisele pühendatud ürituste sarja," sõnas linnapea.

„Lisaks kutsun kõiki maardulasi ja külalisi tähistama koos Maardu linnapäeva suuremahulisel rahvaüritusel, mis toimub Kellamäe pargis tuleval laupäeval"- lisas Arhipov.

Paljude maardulaste palvel otsustas Maardu linnavalitsus jäädvustada kauaaegse linnapea mälestus ja püstitada Georgi Bõstrovile ausamba (Viktor Burkivski)

Paljude maardulaste palvel otsustas Maardu linnavalitsus jäädvustada kauaaegse linnapea mälestus ja püstitada Georgi Bõstrovile ausamba. Eelmise aasta septembris valis välja ideekonkursile esitatud eskiisidest parima, milleks osutus Aleksandr Litvinovi pronksist büst postamendil. Ausamba valmistamise kogumaksumuseks on ligi 24 800 eurot.

Vaata pildigaleriid!

Jaga artiklit

16 kommentaari

M
Maardu  /   01:48, 19. juuli 2017
Tõesti häbi ja piinlik Maardu linnapea Arhipovi pärast. Üks asi, et linnapea Volodja on varas ja kõik oma sugulasi linna palgale sokutanud, aga nüüd ka püstitas Bõstrovile ausamba. Õudne. Võtke seda linnapea ametist maha.
K
k  /   20:22, 18. juuli 2017
Huvitav kes andis loa eesti pinnale järjekordne okupandi puuslik püstitada ja autori nime tahaks ka teada.Tunne ütleb,et see oli vist kesikute õuekunstnik kangro,sest sihukesed küürakad on tema moodi.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis