Töö käib: Esmaspäeval suleti remondiks Tallinnas Suur-Ranna­värava trammitee ülesõidukoht, kus esimene töömees tegi jalgsi mõõtmistööd. Kopli-suunalist trammiteed rekonstrueeriva Tref Nordi juhatuse liikme Mikk Pääru sõnul on tööd olnud pingelised ning kestavad oma ette antud aja. Foto: Robin Roots
Marvel Riik 18. juuli 2017 04:00
Trammiteede ümberehitused peaksid trammikõlblikuks saama sügise hakuks, kui liikluspilt muutub praegusest tihedamaks. Seniks tekitavad trammiteed pinget nii ehitajas kui ka liiklejates.

Esmaspäeval suleti remondiks Suur-Rannavärava trammitee ülesõidukoht, mis pahandas mõndagi autojuhti, kes teed iga päev kasutab. Praegu on Tallinnas liiklusega niigi palju muret – teeremont ja Eesti Euroopa Nõukogu eesistumine.

Seetõttu on Suur-Rannavärava tee sulgemine autojuhtidele kui õli tulle valamine. Mõistmatust tekitab ka Rannavärava tööde tähtaeg: väikest kümmekonnameetrist teelõiku remonditakse tervelt kaks nädalat ehk kuni 1. augustini.

Trammiteed Põhja-Tallinna suunal ehitab Tref Nord AS. Selle juhatuse liikme Mikk Pääru sõnul on ehitamine olnud üsna pingeline ning ettenähtud tähtaega Rannavärava juures peab ta igati põhjendatuks. "Jah, Rannavärava ristmiku sellise sulgemisaja tingib tööde loend ja tehnoloogia. Ristmiku piirkonnas tuleb enne rööbaste paigaldamist rajada ja/või ümber tõsta välisvõrgud," selgitas Pääru.

Ebamugavused peaksid siiski peagi lõppema, sest sügisest hakkavad trammid uuesti kogu tee ulatuses sõitma. "Kopli tagasipöörderingini hakkavad trammid uuesti sõitma 1. septembril," kinnitas Pääru.

Praegu ehitatakse lisaks rööbasteele ka Kopli depoohoonet.

Trammitee hakkab lõpusirgele jõudma ka lennujaama pool. Kuigi rööpad veel Ülemistest päris lennujaamani välja ei sõida, peaks tee tarkusekuuks sõiduvalmis olema.

"Eesmärk on, et tramm saaks sõitma hakata augusti lõpust või septembri algusest," ütles Merko projektidirektor Tiit Joosti, kes jälgib töid Ülemiste City’s.

"Ehitamine lennujaama peahoones aga jätkub oktoobrini."

Praegu käivad lennujaama juures trammiteel viimased keevitamised ja asfaldi mahapanek. Teistele liiklejatele tähendab see Joosti sõnul, et ebamugavusi jääb iga päevaga vähemaks. "Meie alustasime juba ammu ja inimesed on sellega harjunud. Aga sedamööda, kuidas meil valmivad uued teelõigud, läheb liiklus iga päevaga aina lihtsamaks."